Hjem > Feilsøking > Meldinger om feil og vedlikehold

Meldinger om feil og vedlikehold

Som i ethvert annet avansert kontorutstyr kan feil oppstå, og rekvisita må skiftes ut. Hvis dette skjer, vil maskinen din identifisere feilen eller trenge rutinemessig vedlikehold og vise passende melding. De vanligste feil- og vedlikeholdsmeldingene vises i tabellen.

Du kan selv rette de fleste feil og utføre rutinemessig vedlikehold. Du finner flere tips på modellens Vanlige spørsmål og feilsøking-side på support.brother.com/faqs.

image
  • Referanser med Beslektet informasjon står nederst på siden.

DCP-T530DW/DCP-T535DW/DCP-T536DW/DCP-T580DW/DCP-T583DW/DCP-T730DW/DCP-T735DW/DCP-T830DW/DCP-T835DW

Feilmelding

Årsak

Tiltak

Blekkb. nær full

Blekksamleren er nesten full.

Blekksamleren må skiftes ut snart. Brother-kundeservice eller den lokale Brother-forhandleren din.

  • Blekksamleren samler opp blekk etter rengjøringen av skriverhodet.

Bytte papir?

Denne meldingen vises når innstillingen for å bekrefte papirtype og -størrelse er aktivert.

Endre innstillingen til Av hvis du ikke vil vise denne bekreftelsesmeldingen.

imageimage Beslektet informasjon: Endre Kontroller papir-innstillingen

Data i minnet

Det finnes utskriftsdata i maskinens minne.

Trykk på Stop/Exit. Maskinen vil avbryte jobben og slette den fra minnet. Prøv å skrive ut på nytt.

Deks. er åpent

Skannerdekselet er ikke låst i lukket stilling.

Åpne skannerdekselet og lukk det igjen.

Kontroller at grensesnittkabelen (hvis den brukes) er ført riktig gjennom kabelkanalen og ut på baksiden av maskinen.

Dokumentstopp

Dokumentet ble ikke satt inn eller matet riktig, eller dokumentet som ble skannet fra ADF-en (automatisk dokumentmater) var for langt.

Fjern det fastkjørte dokumentet, og trykk deretter på Stop/Exit. Plasser dokumentet riktig i ADF-en.

imageimage Beslektet informasjon: Legge dokumenter inn i den automatiske dokumentmateren (ADF)

imageimage Beslektet informasjon: Dokumentstopp

Finner ikke skuff

Papirskuff 1 ikke funnet

Papirmagasinet er ikke satt helt inn.

Skyv papirmagasinet sakte helt inn i maskinen.

Papir eller et fremmedlegeme hindrer at papirmagasinet blir satt riktig inn.

Trekk papirmagasinet ut av maskinen og fjern det fastkjørte papiret eller fremmedlegemet. Hvis du ikke kan se eller fjerne det fastkjørte papiret imageimage Beslektet informasjon: Skriverstopp eller papirstopp

Full blekkboks

Blekkabsorbereren eller skylleboksen må skiftes ut. Det kan hende at disse komponentene må skiftes ut regelmessig for å sikre optimal ytelse fra Brother-maskinen. Hvor ofte de må skiftes ut avhenger av antallet tømminger og skyllinger som trengs for å rengjøre blekksystemet. Jo flere rengjøringer som maskinen krever, jo raskere fylles disse boksene opp. Utskiftingen dekkes ikke av garantien.

Blekksamleren må skiftes ut. Ta kontakt med Brother kundeservice eller nærmeste autoriserte Brother-servicesenter for å få service utført på maskinen.

Høy temperatur

Romtemperaturen er for høy.

Kjøl først ned rommet, og la så maskinen avkjøles til romtemperatur. Prøv igjen når maskinen har kjølt seg ned.

Ikke papir MP

Maskinen er tom for papir, eller papiret er ikke lagt riktig inn i FB-skuffen.

Gjør ett av følgende:

  • Legg papir i FB-skuffen, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.
  • Ta ut og legg i papiret igjen, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i flerbruksskuffen (FB-skuff)

Ingen enhet

Brother-maskinen finner ikke den mobile enheten under konfigurering av Wi-Fi Direct-nettverket.

  • Kontroller at maskinen din og den mobile enheten er i Wi-Fi Direct-modus.
  • Flytt den mobile enheten nærmere Brother-maskinen.
  • Flytt Brother-maskinen og den mobile enheten til et område uten hindringer.
  • Hvis du konfigurerer Wi-Fi Direct-nettverket manuelt, må du kontrollere at du har angitt riktig passord.
  • Hvis den mobile enheten har en konfigurasjonsside der du kan få tildelt en IP-adresse, må du kontrollere at IP-adressen til den mobile enheten er blitt konfigurert via DHCP.

Kan ikke kbl til

Maksimalt antall mobile enheter er allerede koblet til Wi-Fi Direct-nettverket når Brother-maskinen er gruppeeier.

Når den nåværende tilkoblingen mellom Brother-maskinen og en annen mobil enhet er avsluttet, kan du prøve å konfigurere Wi-Fi Direct-innstillingene igjen. Du kan kontrollere tilkoblingsstatusen ved å skrive ut nettverksinnstillingsrapporten.

imageimage Beslektet informasjon: Skrive ut rapporten for nettverkskonfigurasjon

Kan ikke skanne ##

Maskinen har et mekanisk problem.

Slå av maskinen og trekk ut kontakten. Vent i noen minutter før du kobler den til og slår den på igjen.

Kan ikke skrive ut

Fyll på [X]

Hvis det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene. Maskinen stanser all utskriftsaktivitet.

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Fyll på blekktanken.

Når du fyller på blekktanken, må du fylle på til den øverste linjen. Eller fyll på med alt blekket i flasken hvis det ikke går over den øverste linjen.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

  • Du kan fremdeles skanne selv om det er lite blekk eller det må fylles på med blekk.

Kun svart/hvitt

Det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene (unntatt svart).

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Når denne meldingen vises på LCD-skjermen, fungerer hver enkelt operasjon på følgende måte:

  • Utskrift

    (Windows)

    Hvis medietypen er satt til Vanlig papir og du valgte Gråtone i skriverdriveren, kan du bruke maskinen som svart/hvitt-skriver.

  • Kopiering

    Hvis papirtypen er satt til Blankt papir, kan du kopiere i svart-hvitt.

Fyll på blekktanken.

Når du fyller på blekktanken, må du fylle på til den øverste linjen. Eller fyll på med alt blekket i flasken hvis det ikke går over den øverste linjen.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

Maskinen stanser kanskje all utskriftsaktivitet, og du kan kanskje ikke bruke maskinen før du har fylt på blekktanken igjen i følgende situasjoner:

  • Hvis du kobler fra maskinen.

Lav Temperatur

Romtemperaturen er for lav.

Etter at du har varmet opp rommet, lar du maskinen varme opp til romtemperatur. Prøv igjen når maskinen er varmet opp.

Lite bl.

Hvis det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene.

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Se gjennom blekktankens vindu for å bekrefte den faktiske mengden blekk som gjenstår.

Hvis blekknivået er ved eller under minimumslinjen nedenfor triangelmerket, må du fylle på blekktanken.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

Lukk blekkdeks.

Blekktankdekslet er ikke låst i lukket posisjon.

Lukk dekslet skikkelig til det låses på plass.

Minnet er fullt

Maskinens minne er fullt.

Hvis kopiering pågår:

  • Trykk på Stop/Exit, og vent til andre operasjoner som pågår blir ferdige, deretter forsøker du igjen.
  • Trykk på Mono Start eller Colour Start for å kopiere sidene som er skannet hittil.

Papirmatefeil

Ikke papir S1

Maskinen er tom for papir, eller papiret er ikke lagt riktig inn i papirmagasinet.

Gjør ett av følgende:

  • Legg papir i papirmagasinet, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.
  • Ta ut og legg i papiret igjen, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.

imageimage Beslektet informasjon: Legg i papir

Papiret ble ikke satt inn midt i den manuelle materåpningen.

(DCP-T530DW/DCP-T535DW/DCP-T536DW/DCP-T580DW/DCP-T583DW/DCP-T730DW/DCP-T735DW)

Fjern papiret og legg det inn igjen midt i den manuelle materåpningen. Følg deretter instruksjonene på LCD-skjermen.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i den manuelle mateåpningen

Papiret i den manuelle innmatingsåpningen holder seg ikke rett når maskinen mates.

(DCP-T530DW/DCP-T535DW/DCP-T536DW/DCP-T580DW/DCP-T583DW/DCP-T730DW/DCP-T735DW)

Bruk begge hender for å justere papirførerne til den manuelle innmatingsåpningen. Kontroller at det ikke er mellomrom mellom papirførerne og papiret, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i den manuelle mateåpningen

Papirstoppdekselet er ikke lukket på riktig måte.

Kontroller at papirstoppdekselet er helt lukket.

imageimage Beslektet informasjon: Skriverstopp eller papirstopp

Det har samlet seg papirstøv på overflaten av rullene for papiropphenting.

Rengjør rullene for papiropphenting.

imageimage Beslektet informasjon: Rengjøre valsene for papiropphenting

Papirstopp

Papiret sitter fast i maskinen.

Fjern forsiktig det fastkjørte papiret, og trykk deretter på Stop/Exit.

imageimage Beslektet informasjon: Skriverstopp eller papirstopp

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

IKKE trekk ut papirmagasinet når du legger i A5-papir eller mindre.

Flere enn ett papirark ble lagt i den manuelle materåpningen.

-ELLER-

Et nytt ark ble plassert i den manuelle materåpningen før LCD-skjermen viste Legg i ett ark om gangen..

(DCP-T530DW/DCP-T535DW/DCP-T536DW/DCP-T580DW/DCP-T583DW/DCP-T730DW/DCP-T735DW)

Ikke legg i mer enn ett papirark i den manuelle materåpningen om gangen.

Vent til LCD-skjermen gir beskjed om å legge i et papirark til før du legger det neste papirarket i den manuelle materåpningen.

Det har samlet seg papirstøv på overflaten av rullene for papiropphenting.

Rengjør rullene for papiropphenting.

imageimage Beslektet informasjon: Rengjøre valsene for papiropphenting

Sjekk blekknivå. Hvis det er blekk, trykk OK.

Det har blitt brukt litt blekk, og maskinen må kontrollere blekknivået.

Se gjennom blekktankens vindu for å bekrefte den faktiske mengden blekk som gjenstår.

Hvis blekknivået er ved eller under minimumslinjen nedenfor triangelmerket, må du fylle på blekktanken.

Tilkoblingsfeil

Andre enheter forsøker å koble til Wi-Fi Direct-nettverket samtidig.

Kontroller at det er ingen andre enheter som forsøker å koble til Wi-Fi Direct-nettverket, og forsøk deretter å konfigurere Wi-Fi Direct-innstillingene igjen.

Tilkoblingsfeil

Brother-maskinen og den mobile enheten kan ikke kommunisere under konfigurasjonen av Wi-Fi Direct-nettverket.

  • Flytt den mobile enheten nærmere Brother-maskinen.
  • Flytt Brother-maskinen og den mobile enheten til et område uten hindringer.
  • Hvis du bruker PIN-metoden til WPS, må du kontrollere at du har skrevet inn riktig PIN-kode.

Ulik størrelse

Papirstørrelsesinnstillingen stemmer ikke overens med papirstørrelsen i magasinet.

-ELLER-

Papirførerne i magasinet er ikke justert riktig for papirstørrelsen du bruker.

  1. Kontroller at papirstørrelsen du har valgt på maskinens display, tilsvarer størrelsen på papiret i magasinet.

    imageimage Beslektet informasjon: Endre papirstørrelse og papirtype

  2. Sørg for at du har lagt inn papiret i stående retning og at papirførerne er justert riktig for papirstørrelsen.

    imageimage Beslektet informasjon: Legg i papir

  3. Etter at du har sjekket papirstørrelsen og papirretningen, trykker du på Mono Start eller Colour Start.

Hvis du skriver ut fra datamaskinen, må du forsikre deg om at papirstørrelsen du valgte i skriverdriveren eller programmet du bruker til utskrift, tilsvarer størrelsen på papiret i magasinet.

imageimage Beslektet informasjon: Innstillinger for skriverdriver (Windows)

Utskrift umulig ##

Maskinen har et mekanisk problem.

-ELLER-

Et fremmedlegeme, som en binders eller istykkerrevet papir, har kommet inn i maskinen.

Fjern eventuelle fremmedlegemer og papirrester fra innsiden av maskinen. Hvis feilmeldingen vedvarer, slår du av maskinen og trekker ut kontakten. Vent i noen minutter før du setter inn kontakten og slår den på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast i maskinen (papirstopp)

DCP-T780DW/MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW

Feilmelding

Årsak

Tiltak

Avbrutt

Mottakeren eller dennes faksmaskin avbrøt anropet.

Prøv å sende eller motta igjen.

Hvis anrop stoppes gjentatte ganger og du bruker et VoIP-system (Voice over IP), kan du prøve å endre kompatibiliteten til grunnleggende (for VoIP).

imageimage Beslektet informasjon: Forstyrrelse på telefonlinje / VoIP

Blekksamler full

Blekkabsorbereren eller skylleboksen må skiftes ut. Det kan hende at disse komponentene må skiftes ut regelmessig for å sikre optimal ytelse fra Brother-maskinen. Hvor ofte de må skiftes ut avhenger av antallet tømminger og skyllinger som trengs for å rengjøre blekksystemet. Jo flere rengjøringer som maskinen krever, jo raskere fylles disse boksene opp. Utskiftingen dekkes ikke av garantien.

Blekksamleren må skiftes ut. Ta kontakt med Brother kundeservice eller nærmeste autoriserte Brother-servicesenter for å få service utført på maskinen.

Data i minnet

Det finnes utskriftsdata i maskinens minne.

Trykk på Stop/Exit. Maskinen vil avbryte jobben og slette den fra minnet. Prøv å skrive ut på nytt.

Deks. er åpent

Skannerdekselet er ikke låst i lukket stilling.

Åpne skannerdekselet og lukk det igjen.

Kontroller at grensesnittkabelen (hvis den brukes) er ført riktig gjennom kabelkanalen og ut på baksiden av maskinen.

Blekktankdekslet er ikke låst i lukket posisjon.

Lukk dekslet skikkelig til det låses på plass.

Dokumentstopp

Dokumentet ble ikke satt inn eller matet riktig, eller dokumentet som ble skannet fra ADF-en (automatisk dokumentmater) var for langt.

Fjern det fastkjørte dokumentet, og trykk deretter på Stop/Exit. Plasser dokumentet riktig i ADF-en.

imageimage Beslektet informasjon: Legge dokumenter inn i den automatiske dokumentmateren (ADF)

imageimage Beslektet informasjon: Dokumentstopp

DR-modus i bruk

(For Danmark)

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Maskinen er stilt inn til modus for særskilt ringesignal. Du kan ikke endre mottaksmodusen fra Manuell til en annen modus.

Still inn særskilt ringesignal til Av.

imageimage Beslektet informasjon: Slå av særskilt ringesignal

F.kjøri. inn/front

Ny fastkjøring

Papiret sitter fast i maskinen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast inni og foran i maskinen (papirstopp inni/foran)

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

IKKE trekk ut papirmagasinet når du legger i A5-papir eller mindre.

Flere enn ett papirark ble lagt i den manuelle materåpningen.

-ELLER-

Et nytt ark ble plassert i den manuelle materåpningen før LCD-skjermen viste Sett inn ett ark om gangen..

(DCP-T780DW)

Ikke legg i mer enn ett papirark om gangen i den manuelle materåpningen. Vent til Sett inn ett ark om gangen. vises på LCD-skjermen før du legger neste ark i den manuelle materåpningen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast inni og foran i maskinen (papirstopp inni/foran)

F.kjøri. innside/MP

Ny fastkjøring i MP

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Papiret sitter fast i maskinen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast inni maskinen og i flerbruksmagasinet (papirstopp / innvendig papirstopp / FB-magasinet)

Papirførerne er ikke tilpasset papirstørrelsen.

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

Fastkjøring bak

Papiret sitter fast i maskinen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast bak i maskinen (papirstopp bak)

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

IKKE trekk ut papirmagasinet når du legger i A5-papir eller mindre.

Det har samlet seg papirstøv på overflaten av rullene for papiropphenting.

Rengjør rullene for papiropphenting.

imageimage Beslektet informasjon: Rengjøre valsene for papiropphenting

Fastkjøring front

Ny f.kjøring front

Papiret sitter fast i maskinen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast foran i maskinen (papirstopp foran)

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

IKKE trekk ut papirmagasinet når du legger i A5-papir eller mindre.

Feil papirstørrelse

Papirstørrelsesinnstillingen stemmer ikke overens med papirstørrelsen i magasinet.

-ELLER-

Papirførerne i magasinet er ikke justert riktig for papirstørrelsen du bruker.

  1. Kontroller at papirstørrelsen du har valgt på maskinens display, tilsvarer størrelsen på papiret i magasinet.

    imageimage Beslektet informasjon: Endre papirstørrelse og papirtype

  2. Sørg for at du har lagt inn papiret i stående retning og at papirførerne er justert riktig for papirstørrelsen.

    imageimage Beslektet informasjon: Legg i papir

  3. Etter at du har sjekket papirstørrelsen og papirretningen, trykker du på image.

Hvis du skriver ut fra datamaskinen, må du forsikre deg om at papirstørrelsen du valgte i skriverdriveren eller programmet du bruker til utskrift, tilsvarer størrelsen på papiret i magasinet.

imageimage Beslektet informasjon: Innstillinger for skriverdriver (Windows)

Fstkjøring MP-skuff

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Papiret sitter fast i maskinen.

Ta forsiktig ut det fastkjørte papiret.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast i flerbruksmagasinet (papirstopp i FB-magasinet)

Papirførerne er ikke tilpasset papirstørrelsen.

Kontroller at papirførerne er innstilt til riktig papirstørrelse.

Fullt faksminne

Faksminnet er fullt.

Skriv ut faksene som ligger i minnet.

imageimage Beslektet informasjon: Skriv ut en faks som er lagret i maskinens minne

Fyll på blekk

Hvis det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene. Maskinen stanser all utskriftsaktivitet.

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Fyll på blekktanken.

Når du fyller på blekktanken, må du fylle på til den øverste linjen. Eller fyll på med alt blekket i flasken hvis det ikke går over den øverste linjen.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

  • Du kan fremdeles skanne selv om det er lite blekk eller det må fylles på med blekk.

Gjentatt ingen pap.

Det har samlet seg papirstøv på overflaten av rullene for papiropphenting.

Rengjør rullene for papiropphenting.

imageimage Beslektet informasjon: Rengjøre valsene for papiropphenting

Hub er ubrukelig.

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

En hub eller en USB Flash-minnestasjon med hub har blitt koblet til USB-grensesnittet.

Hubber, blant annet USB Flash-minne med innebygd hub, støttes ikke. Ta enheten ut av USB-kontakten.

Høy temperatur

Romtemperaturen er for høy.

Kjøl først ned rommet, og la så maskinen avkjøles til romtemperatur. Prøv igjen når maskinen har kjølt seg ned.

Ikke registrert

Du prøvde å få tilgang til et hurtigvalgnummer som ikke er lagret i maskinen.

Sett opp hurtigvalgnummeret.

Ikke Svar/Oppt.

Nummeret du ringte svarer ikke eller er opptatt.

Kontroller nummeret og prøv igjen.

Ingen enhet

Brother-maskinen finner ikke den mobile enheten under konfigurering av Wi-Fi Direct-nettverket.

  • Kontroller at maskinen din og den mobile enheten er i Wi-Fi Direct-modus.
  • Flytt den mobile enheten nærmere Brother-maskinen.
  • Flytt Brother-maskinen og den mobile enheten til et område uten hindringer.
  • Hvis du konfigurerer Wi-Fi Direct-nettverket manuelt, må du kontrollere at du har angitt riktig passord.
  • Hvis den mobile enheten har en konfigurasjonsside der du kan få tildelt en IP-adresse, må du kontrollere at IP-adressen til den mobile enheten er blitt konfigurert via DHCP.

Ingen fil

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

USB Flash-stasjonen i mediestasjonen inneholder ikke en JPG-fil.

Sett inn riktig USB Flash-stasjon i sporet igjen.

Ingen ID

(For Danmark)

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Det finnes ingen historikk over innkommende anrop. Du har ikke mottatt anrop, eller du har ikke abonnert på Oppringer-ID-tjenesten fra ditt telefonselskap.

Hvis du vil bruke Oppringer-ID-funksjonen, må du ta kontakt med telefonselskapet.

imageimage Beslektet informasjon: Anroper-ID

Ingen pap.-mat MP

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Maskinen er tom for papir, eller papiret er ikke lagt riktig inn i FB-skuffen.

Gjør ett av følgende:

  • Legg papir i FB-skuffen, og trykk deretter på image.
  • Ta ut og legg i papiret igjen, og trykk deretter på image.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i flerbruksskuffen (FB-skuff)

Kan ikke rengj. ##

Kan ikke starte ##

Utskrift umulig ##

Maskinen har et mekanisk problem.

-ELLER-

Et fremmedlegeme, som en binders eller istykkerrevet papir, har kommet inn i maskinen.

Fjern eventuelle fremmedlegemer og papirrester fra innsiden av maskinen. Hvis feilmeldingen vedvarer, slår du av maskinen og trekker ut kontakten. Vent i noen minutter før du setter inn kontakten og slår den på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Papiret sitter fast inni og foran i maskinen (papirstopp inni/foran)

Hvis du ikke kan skrive ut dokumenter og mottatte fakser, overfører du dem til en annen faksmaskin eller til datamaskinen før du kobler fra maskinen, slik at viktige meldinger ikke går tapt. Deretter slår du av maskinen og trekker ut kontakten. Vent i noen minutter før du kobler den til og slår den på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Kan ikke skrive ut eller skanne – Overføre fakser

Kan ikke skanne ##

Maskinen har et mekanisk problem.

Slå av maskinen og trekk ut kontakten. Vent i noen minutter før du kobler den til og slår den på igjen.

Hvis du ikke kan skrive ut dokumenter og mottatte fakser, overfører du dem til en annen faksmaskin eller til datamaskinen før du kobler fra maskinen, slik at viktige meldinger ikke går tapt. Deretter slår du av maskinen og trekker ut kontakten. Vent i noen minutter før du kobler den til og slår den på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Kan ikke skrive ut eller skanne – Overføre fakser

Komm. feil

Det oppstod en kommunikasjonsfeil på grunn av dårlig linjekvalitet.

Send faksen på nytt eller koble maskinen til en annen telefonlinje. Hvis problemet vedvarer, kontakter du telefonselskapet og ber dem om å kontrollere telefonlinjen.

Kun svart/hvitt

Det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene (unntatt svart).

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Når denne meldingen vises på LCD-skjermen, fungerer hver enkelt operasjon på følgende måte:

  • Utskrift

    (Windows)

    Hvis medietypen er satt til Vanlig papir og du valgte Gråtone i skriverdriveren, kan du bruke maskinen som svart/hvitt-skriver.

  • Kopiering

    Hvis papirtypen er satt til Blankt papir, kan du kopiere i svart-hvitt.

Fyll på blekktanken.

Når du fyller på blekktanken, må du fylle på til den øverste linjen. Eller fyll på med alt blekket i flasken hvis det ikke går over den øverste linjen.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

Maskinen stanser kanskje all utskriftsaktivitet, og du kan kanskje ikke bruke maskinen før du har fylt på blekktanken igjen i følgende situasjoner:

  • Hvis du kobler fra maskinen.

Lav Temperatur

Romtemperaturen er for lav.

Etter at du har varmet opp rommet, lar du maskinen varme opp til romtemperatur. Prøv igjen når maskinen er varmet opp.

Lite blekk

Hvis det er lite blekk igjen i én eller flere av blekktankene.

Denne feilmeldingen vises kanskje hvis blekkdråpetelleren er feil, selv om det gjenstår noe blekk.

Se gjennom blekktankens vindu for å bekrefte den faktiske mengden blekk som gjenstår.

Hvis blekknivået er ved eller under minimumslinjen nedenfor triangelmerket, må du fylle på blekktanken.

Du ser kanskje en melding på LCD-skjermen for å bekrefte om blekktankene er fylt på igjen. Trykk på image (Ja) for å tilbakestille blekkdråpetelleren for fargene som er fylt på igjen. Trykk på image (Nei) for fargene som ikke er fylt på igjen.

imageimage Beslektet informasjon: Fyll på blekktankene

Maksimalt antall enheter er allerede koblet til via Wi-Fi Direct.

Maksimalt antall mobile enheter er allerede koblet til Wi-Fi Direct-nettverket når Brother-maskinen er gruppeeier.

Når den nåværende tilkoblingen mellom Brother-maskinen og en annen mobil enhet er avsluttet, kan du prøve å konfigurere Wi-Fi Direct-innstillingene igjen. Du kan kontrollere tilkoblingsstatusen ved å skrive ut nettverksinnstillingsrapporten.

imageimage Beslektet informasjon: Skrive ut rapporten for nettverkskonfigurasjon

Mediet er full.

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

USB Flash-minnet du bruker, har ikke nok ledig plass til å skanne dokumentet.

Slett filer du ikke bruker, fra USB Flash-stasjonen for å frigjøre plass, og prøv deretter på nytt.

Minnet er fullt

Maskinens minne er fullt.

Hvis fakssending eller kopiering pågår:

  • Trykk på Stop/Exit, og vent til andre operasjoner som pågår blir ferdige, deretter forsøker du igjen.
  • Trykk på image for å velge Delv. utskr. hvis du vil kopiere sidene som hittil er skannet.
  • (MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW) Skriv ut faksene som ligger i minnet.

    imageimage Beslektet informasjon: Skriv ut en faks som er lagret i maskinens minne

Papirmatefeil (DCP-T780DW)

Ingen pap.-mat. s.1 (MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Maskinen er tom for papir, eller papiret er ikke lagt riktig inn i papirmagasinet.

Gjør ett av følgende:

  • Legg papir i papirmagasinet, og trykk på image.
  • Ta ut og legg i papiret igjen, og trykk deretter på image.

imageimage Beslektet informasjon: Legg i papir

Papiret ble ikke satt inn midt i den manuelle materåpningen.

(DCP-T780DW)

Fjern papiret og legg det inn igjen midt i den manuelle materåpningen. Følg deretter instruksjonene på LCD-skjermen.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i den manuelle mateåpningen

Papiret i den manuelle innmatingsåpningen holder seg ikke rett når maskinen mates.

(DCP-T780DW)

Bruk begge hender for å justere papirførerne til den manuelle innmatingsåpningen. Kontroller at det ikke er mellomrom mellom papirførerne og papiret, og trykk deretter på Mono Start eller Colour Start.

imageimage Beslektet informasjon: Legg papir i den manuelle mateåpningen

Papirstoppdekselet er ikke lukket på riktig måte.

Kontroller at papirstoppdekselet er helt lukket.

imageimage Beslektet informasjon: Skriverstopp eller papirstopp

Det har samlet seg papirstøv på overflaten av rullene for papiropphenting.

Rengjør rullene for papiropphenting.

imageimage Beslektet informasjon: Rengjøre valsene for papiropphenting

Samler nesten full

Blekksamleren er nesten full.

Blekksamleren må skiftes ut snart. Brother-kundeservice eller den lokale Brother-forhandleren din.

  • Blekksamleren samler opp blekk etter rengjøringen av skriverhodet.

Sjekk blekknivåene, Hvis det er blekk i alle 4 blekkbeholdere, Trykk OK

Det har blitt brukt litt blekk, og maskinen må kontrollere blekknivået.

Se gjennom blekktankens vindu for å bekrefte den faktiske mengden blekk som gjenstår.

Hvis blekknivået er ved eller under minimumslinjen nedenfor triangelmerket, må du fylle på blekktanken.

Skuff 1 ikke funnet

Papirmagasinet er ikke satt helt inn.

Skyv papirmagasinet sakte helt inn i maskinen.

Papir eller et fremmedlegeme hindrer at papirmagasinet blir satt riktig inn.

Trekk papirmagasinet ut av maskinen og fjern det fastkjørte papiret eller fremmedlegemet. Hvis du ikke kan se eller fjerne det fastkjørte papiret imageimage Beslektet informasjon: Skriverstopp eller papirstopp

Skuffinnstillin. (DCP-T780DW)

Skuff 1 innst. (MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

MP-skuffinnst. (MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

Denne meldingen vises når innstillingen for å bekrefte papirtype og -størrelse er aktivert.

Endre innstillingen til Av hvis du ikke vil vise denne bekreftelsesmeldingen.

imageimage Beslektet informasjon: Endre Kontroller papir-innstillingen

TilkoblingMislyktes

Brother-maskinen og den mobile enheten kan ikke kommunisere under konfigurasjonen av Wi-Fi Direct-nettverket.

  • Flytt den mobile enheten nærmere Brother-maskinen.
  • Flytt Brother-maskinen og den mobile enheten til et område uten hindringer.
  • Hvis du bruker PIN-metoden til WPS, må du kontrollere at du har skrevet inn riktig PIN-kode.

Tilkoblingsfeil

Andre enheter forsøker å koble til Wi-Fi Direct-nettverket samtidig.

Kontroller at det er ingen andre enheter som forsøker å koble til Wi-Fi Direct-nettverket, og forsøk deretter å konfigurere Wi-Fi Direct-innstillingene igjen.

Ubrukelig enhet

Ta ut kontakten foran på enheten og slå maskinen av og deretter på

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

En ødelagt enhet er koblet til USB-kontakten.

Koble enheten fra USB-kontakten. Slå maskinen av og deretter på igjen.

Ubrukelig enhet

USB-enheten må kobles fra.

(MFC-T930DW/MFC-T935DW/MFC-T980DW)

En USB-enhet eller USB Flash-minnestasjon som ikke støttes har blitt koblet til det direkte USB-grensesnittet.

Ta enheten ut av USB-kontakten.

Var denne siden til hjelp?