Strona główna > Rutynowa obsługa konserwacyjna > Wymiana materiałów eksploatacyjnych

Wymiana materiałów eksploatacyjnych

Materiały eksploatacyjne należy wymieniać wtedy, gdy urządzenie sygnalizuje, że żywotność danego materiału dobiegła końca.
WAŻNE
  • Aby uniknąć problemów z jakością wydruku, NIE dotykaj zacieniowanych części pokazanych na ilustracjach.

    Toner

    Toner

    Zespół bębna

    Zespół bębna
    image
INFORMACJA
  • Pamiętaj o szczelnym zamknięciu zużytych elementów eksploatacyjnych w opakowaniu, aby proszek toneru nie wysypał się z wkładu.
  • Odwiedź witrynę www.brother.com/original, aby uzyskać instrukcje dotyczące zwrotu zużytych materiałów eksploatacyjnych w programie zbiórki i recyklingu firmy Brother. Jeśli lokalne biuro firmy Brother nie prowadzi jeszcze programu z zakresu zwrotu zużytych materiałów eksploatacyjnych lub jeśli zdecydujesz, ze nie chcesz zwracać zużytych materiałów eksploatacyjnych, zutylizuj je zgodnie z lokalnymi przepisami — nie wyrzucaj ich z innymi odpadami z gospodarstwa domowego. W razie pytań skontaktuj się z lokalnym punktem utylizacji odpadów.
  • Aby uniknąć przypadkowego rozlania lub rozsypania zawartości, zaleca się położenie nowych i zużytych materiałów eksploatacyjnych na kartce papieru.
  • Jeśli używany papier nie jest bezpośrednim odpowiednikiem zalecanego nośnika druku żywotność materiałów eksploatacyjnych i części urządzenia może ulec skróceniu.
  • Przewidywana żywotność toneru określana jest na podstawie normy ISO/IEC 19752. Częstotliwość wymian może się różnić w zależności od objętości druku, procentowego stopnia pokrycia stron, rodzaju używanych nośników i włączania/wyłączania urządzenia.
  • Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych, z wyjątkiem kaset z tonerem, może się różnić w zależności od objętości druku, rodzaju używanych nośników i włączania/wyłączania urządzenia.
  • Ostrożnie przenoś toner. Jeśli toner rozsypie się na ręce lub odzież, natychmiast zetrzyj go lub zmyj zimną wodą.
image
  • Zarówno toner jak i zespół bębna posiadają chip obwodu zintegrowanego (IC). NIE należy dotykać ich powierzchni. Dotykanie chipów IC może spowodować ich zabrudzenie lub uszkodzenie, a także może zakłócić zdolność urządzenia do wykrywania tych elementów.

    image
Czy ta strona była pomocna?