Skannaa tiedostoon

Kun valitset Skannaa tiedostoon -toiminnon, voit skannata mustavalkoisen tai värillisen asiakirjan ja lähettää sen suoraan verkkoon Macintosh®-tietokoneeseen. Tiedosto tallennetaan siihen kansioon ja siinä tiedostomuodossa, jotka on määritetty kyseisen Macintosh®-tietokoneen ControlCenter2-ohjelmistossa. Voit muuttaa Scan-näppäimen toiminta-asetuksia. (Katso Tiedosto.)
1
Aseta asiakirja.
2
Paina Grafiikka (Scan).
3
Paina Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja valitse Skann. PC:hen.
Paina OK.
4
Paina Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja valitse Tiedosto.
Paina OK.
Jos laite ei tue kaksipuolista tulostusta, siirry vaiheeseen 6.
Jos laite tukee kaksipuolista tulostusta, siirry vaiheeseen 5.
5
Paina Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja valitse 1puol. Bsymbol.rarr 2puol., 2puol. (P)reuna tai 2puol. (L)reuna.
Paina OK.
6
Valitse kohteena oleva Macintosh®-tietokone painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri.
Paina OK.
Jos näytössä näkyy kehotus antaa PIN-koodi, anna Macintosh®-tietokoneen 4-numeroinen PIN-koodi ohjauspaneelista.
Paina OK.
7
Paina Start.
Laite aloittaa asiakirjan skannaamisen.
Vinkki Vinkki
Jos haluat skannata tiedot värillisinä, valitse ControlCenter2:n asetusten Laitepainike-välilehdestä skannaustyypiksi väri. Jos haluat skannata tiedot mustavalkoisena, valitse ControlCenter2:n asetusten Laitepainike-välilehdestä skannaustyypiksi mustavalkoinen. (Katso Tiedosto.)
Jos haluat muuttaa skannattujen asiakirjojen tiedostonimeä, kirjoita tiedostonimi ControlCenter2:n asetusten Laitepainike-välilehden kohtaan Tiedostonimi.
Jos haluat muuttaa oletustiedostokokoa, valitse haluamasi asetus siirtämällä ControlCenter2:n asetusten Laitepainike-välilehdessä olevaa vierityspalkkia.