Asiakirjojen uudelleentulostus

Viimeisimmän tulostustyön tulostaminen uudestaan

Viimeisimmän tulostustyön tiedot voidaan tulostaa uudestaan lähettämättä tietoja uudestaan tietokoneesta.
Vinkki Vinkki
Uudelleentulostus ei ole käytettävissä, kun Secure Function Lock 2.0 (vain HL-3070CW) on tilassa On. Lisätietoja toiminnosta Secure Function Lock 2.0 on mukana toimitetulla CD-ROMilla olevan Verkkokäyttäjän opas luvussa 14.
Jos haluat peruuttaa tulostuksen, paina Cancel.
Jos kirjoittimen muisti ei riitä asettamaan tulostustyön tietoja jonoon, kirjoitin ei tulosta asiakirjaa.
Painikkeilla + ja - voidaan lisätä tai vähentää uudelleentulostettavien kopioiden määrää. Määrä-asetukseksi voidaan asettaa 1–999.
Jos odotat 30 sekuntia, ennen kuin jatkat ohjauspaneelin käyttöä, nestekidenäyttö poistuu Uudell.tulostus-asetuksesta automaattisesti.
Jos haluat lisätietoja kirjoitinohjaimen asetuksista, katso Lisäasetukset-välilehti.
Kun kirjoittimen virta katkaistaan, viimeisen työn tiedot häviävät.

Viimeisen työn tulostaminen

Vinkki Vinkki
Jos tulostukseen käytetään kirjoittimen mukana toimitettua Windows®-kirjoitinohjainta, kirjoitinohjaimen asetukset Käytä uudelleentulostusta ohittavat ohjauspaneelin kautta tehdyt asetukset. (Katso lisätietoja kohdasta Uudelleentulostus.)
1
Varmista, että Uudell.tulostus-asetuksena on Kyllä avaamalla Yleiset aset.-valikko ohjauspaneelin painikkeilla.
2
Paina Go noin 4 sekunnin ajan ja vapauta se. Varmista, että nestekidenäytössä näkyy seuraava viesti.
Uud.tul:tulosta
3
Valitse tulosta painamalla + tai -. Paina OK.
Uud.tul:tulosta
4
Anna kopioiden määrä painamalla +-painiketta.
Määrä =3
5
Paina OK tai Go.
Tulostaa
next
Uud.tul:tulosta

Viimeisimmän tulostustyön poistaminen

Valitse poista vaiheessa 3 kohdassa Viimeisen työn tulostaminen.

Uudelleentulostustyö peruutetaan

Jos haluat peruuttaa meneillään olevan uudelleentulostustyön, paina Cancel. Myös Cancel antaa mahdollisuuden peruuttaa tauotettu uudelleentulostustyö.