PC-Fax-vastaanotto

PC-Fax-vastaanottotoiminnon avulla vastaanotetut faksit voidaan lähettää tietokoneeseen automaattisesti. Voit sen jälkeen katsoa fakseja tietokoneessa ja tallentaa ne. Jos tietokonetta ei ole käynnistetty, kun fakseja vastaanotetaan, laite tallentaa ne muistiin, kunnes tietokone jälleen käynnistetään. Jos valitset varmuustulostuksen käytön, laite myös tulostaa faksin.
Jotta PC-Fax-vastaanotto toimisi, sinun on kytkettävä laite tietokoneeseen, johon on asennettu MFL-Pro Suite-ohjelma. (Katso CD-ROM-levyllä olevan Ohjelmiston käyttöoppaan kuudes, PC-FAX-faksin vastaanotto luku.)
1
Paina Menu, 2, 5, 1.
Kauko-ohj.val.
1.Edel.läh/Tall.
2
Valitse PC-Fax vas.ot.
painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri.
Paina OK.
3
Valitse Bsymbol.utri- ja Bsymbol.dtri-näppäimillä <USB> tai tietokoneesi nimi, jos laite on kytketty verkkoon.
Valit. Bsymbol.utriBsymbol.dtri tai OK
<USB>
Paina OK.
4
Valitse Kyllä tai Ei painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri.
Varmuuskopio
Ei
Paina OK.
5
Paina Stop/Exit.
Vinkki Vinkki
 
Jos saat virheilmoituksen, jonka mukaan laite ei voi tulostaa muistissa olevia fakseja, voit siirtää faksit tietokoneeseen tämän asetuksen avulla. (Lisätietoja on kohdassa Virhe- ja huoltoviestit.)
Jos valitset varmuustulostuksen käytön, laite myös tulostaa faksit, jolloin sinulla on niistä kopio. Kopio on hyödyllinen, jos sähkö katkeaa ennen kuin faksit lähetetään edelleen tai jos vastaanottavassa laitteessa on vikaa. Faksit pysyvät laitteen muistissa 4 päivää, jos sähkö katkeaa.