Telefonszolgáltatások

A telefonvonal típusának beállítása

Ha a készüléket PBX vagy ISDN szolgáltatással ellátott vonalon kívánja faxok küldésére és fogadására használni, akkor a telefonvonal típusát az alábbi lépések segítségével be kell állítani.
1
Nyomja meg a Menu (Menü), 0, 6 gombokat.
0.Alapbeáll.
6.tel.von.beáll
2
Használja a Bsymbol.utri vagy a Bsymbol.dtri gombot a PBX, ISDN (vagy a Normál) kiválasztásához. Nyomja meg az OK gombot.
3
Nyomja meg a Stop/Exit (Stop/Kilépés) gombot.

PBX és ÁTVITEL

A készülék alapesetben Normál értékre van állítva, ami lehetővé teszi hagyományos PSTN (Public Switched Telephone Network - Nyilvános kapcsolt telefonhálózat) vonalakra való csatlakozást. Azonban igen sok helyen már saját, központi telefonrendszer vagy Private Branch Exchange (PBX) van üzembe állítva. Az Ön készüléke a PBX-ek legtöbb típusával kompatibilis. A készülék újrahívási funkciója csak a Timed Break Recall (TBR) típusú újrahívást támogatja. A TBR a legtöbb PBX rendszerrel képes együttműködésre, lehetővé téve a külső vonalak elérését, vagy a hívások külső készülékekre való átvitelét. A funkció akkor működik, ha a Tel/R meg van nyomva.
Megjegyzés Megjegyzés
Tel/R gombot egy Gyorshívóban tárolt szám részeként programozhat be. Gyorshívó programozásakor nyomja meg először a Tel/R gombot (a képernyőn a „!” jelenik meg), majd adja meg a telefonszámot. Ha így tesz, akkor nem kell megnyomnia a Tel/R gombot minden egyes Gyorshívót használó tárcsázás előtt. (Lásd: Gyorshívó számok beállítása.) Azonban ha a PBX lehetőséget nem választja ki a telefonvonal beállításaiban, akkor nem használhatja azt a Gyorshívót, melybe a Tel/R be van programozva.