Strona główna > Załącznik > Informacje dotyczące papieru z recyklingu

Informacje dotyczące papieru z recyklingu

  • Papier z recyklingu to papier tej samej jakości, co wytworzony z pierwotnych surowców drzewnych. Normy regulujące produkcję nowoczesnego papieru z recyklingu dają pewność, że spełnia on najwyższe wymogi jakościowe różnych procesów drukarskich. Sprzęt obrazujący dostarczany przez firmę Brother jest przystosowany do obsługi papieru z recyklingu spełniającego normę EN 12281:2002.
  • Kupowanie papieru z recyklingu przyczynia się do ochrony naturalnych zasobów i promuje gospodarkę okrężną. Papier jest wytwarzany z użyciem włókien celulozowych pochodzących z drewna. Dzięki zbiórce i recyklingowi papieru liczba cyklów życia tych włókien zostaje zwielokrotniona, co pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów.
  • Proces produkcji papieru z recyklingu jest krótszy. Włókna są już przetworzone, więc zużywa się mniej wody i energii oraz mniej chemikaliów.
  • Korzyścią z recyklingu papieru jest oszczędność węgla dzięki zmniejszeniu ilości produktów papierowych poddawanych alternatywnej utylizacji, np. wyrzucanych na wysypiska czy spalanych. Odpady znajdujące się na wysypiskach wydzielają metan, czyli gaz o silnym działaniu cieplarnianym.
Czy ta strona była pomocna?