Brother Yazılımı için Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi
ÖNEMLİ – LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ
İşbu Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (“SKLS”), web sitesinden bilgisayarınıza ya da donanıma indirilecek Brother yazılımını (ilgili kullanıcı kılavuzları ve “yardım” ve “oku beni” gibi belgeler dahil elektronik belgeleri) (topluca “YAZILIM” olarak anılacaktır) kullanımınızı düzenleyen, siz ve Brother Industries Ltd. ("Brother"), arasındaki yasal bir sözleşmedir. İşbu SKLS'nin şartlarına yasal olarak bağlı olmayı kabul ederseniz, bu internet sitesinde mevcut olan yazılımı işbu SKLS'nin hükümlerine uygun olarak indirebilirsiniz. İşbu SKLS'nin hükümlerini kabul etmiyorsanız, Brother size YAZILIM’ı lisanslamış sayılmaz. Böyle bir durumda, Brother tarafından yetkilendirilmemiş olursunuz ve YAZILIM’ı kullanamazsınız.
Hüküm ve Koşullar
1. Mülkiyet

YAZILIM'a ilişkin tüm haklar, mülkiyet ve menfaatler, Brother veya tedarikçilerine aittir. YAZILIM'a ait yukarıdaki haklar tarafınıza, aşağıdaki 2. maddede belirtildiği üzere sınırlı bir şekilde lisanslanmıştır. Her halükarda, işbu hükmün herhangi bir şekilde, YAZILIM’ın telif hakkı veya diğer fikri mülkiyet haklarını Brother'dan size devretme veya satma ifadesi olarak yorumlanmaması gerekir.

2. Lisansın Verilmesi
2.1   Brother, YAZILIM’ın kopyasını bilgisayar veya donanım üzerinde kurmak ve kullanmak için size münhasır olmayan, devredilemez bir lisans vermektedir.
2.2   Yukarıda Bölüm 2.1’de açıkça belirtilmedikçe, Brother size YAZILIM’a ilişkin herhangi bir lisans vermemektedir. Yürürlükteki yasaların açıkça izin verdiği durumlar haricinde, (i) YAZILIM’ı değiştiremez, (ii) tersine mühendislik yapamaz, YAZILIM’ı parçalarına ayıramaz, kaynak koda dönüştüremez veya herhangi bir türev yazılım oluşturmak için YAZILIM‘ı kullanamazsınız, (iii) YAZILIM’ı kiralayamaz, veya (iv) YAZILIM’ın indirilebilmesi için kamuya açık hale getiremezsiniz.

3. GARANTİ KOŞULLARI

YASANIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, İŞBU YAZILIM SİZE, AÇIK VEYA ZIMNİ, SÖZLÜ VEYA YAZILI, HERHANGİ BİR GARANTİ VEYA KOŞUL OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. BROTHER, ÖZELLİKLE, HERHANGİ BİR ZIMNİ TİCARİ ELVERİŞLİLİK, MEMNUNİYET KALİTESİ, İHLALSİZLİK VE/VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİ VEYA KOŞULU VERDİĞİNİ KABUL ETMEMEKTEDİR.

4. Sorumluluğun Sınırlandırılması

BROTHER, HİÇBİR ŞEKİLDE, KAR KAYBINDAN, İŞ İMKÂNLARININ KAYBINDAN, VERİ KULLANIM KAYBINDAN, İŞ İLİŞKİLERİNİN KESİLMESİNDEN VEYA DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ, CEZA GEREKTİREN, ÖRNEK NİTELİĞİNDE VEYA DOLAYLI OLUP KULLANIM, KULLANAMAMA YA DA KULLANIMIN SONUÇLARINDAN KAYNAKLANAN; SÖZLEŞMEDEN, HAKSIZ FİİLDEN VEYA DİĞER SEBEPLERDEN DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. YAZILIMI KULLANIMINIZIN RİSKİ TAMAMEN SİZE AİTTİR. YAZILIMIN AYIPLI OLDUĞU KANITLANIRSA, TÜM HİZMET, ONARIM VE DÜZELTME ÜCRETLERİ VE YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İMKÂN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, BROTHER’A KARŞI BU AYIBA İLİŞKİN OLARAK İLERİ SÜREBİLECEĞİNİZ KANUNDAN DOĞAN VEYA DİĞER TÜM HAKLARINIZI KULLANMAKTAN ŞARTSIZ OLARAK FERAGAT ETMEYİ ÜSTLENİRSİNİZ. Yukarıdaki ifadelere bakılmaksızın, bu şartlar, bir tüketicinin yürürlükteki yasalar uyarınca feragat edilemeyecek olan yasal haklarını sınırlandırma iddiasında değildir.

5. Süre

İşbu SKLS, kabul etmenizle birlikte yürürlüğe girecek ve siz YAZILIM’ı kullanmayı bırakana kadar yürürlükte kalmaya devam edecektir. Ancak, Brother size önceden haber vermeksizin işbu SKLS'yi feshedebilir.

6. Gizlilik Politikası

Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Brother tarafından kişisel verilerinizin toplanması ve kullanılmasına dair tüm işlemler en son yayınlanan Gizlilik Politika'mıza tabi olacak ve bu Gizlilik Politikası’ndaki tüm şartlar ve koşullar işbu SKLS’nin bir parçası olacak ve size işbu SKLS’nin hüküm ve koşullarıyla birlikte uygulanacaktır.

7. Amir Hükümler

İşbu SKLS, Japonya yasalarının yetkisi altında yürütülür ve kontrol edilir. İşbu SKLS hükümlerinden herhangi biri geçersiz kılınırsa, bu geçersiz hükümler SKLS’nin diğer hükümlerinden ayrılabilir ve bağımsız olacak ve diğer hükümlerin ve tüm SKLS'nin geçerliliği bu durumdan etkilenmeyecektir.

8. İhracat Düzenlemeleri

Yürürlükteki yasalar tarafından aksi açıkça belirtilmedikçe, YAZILIM’ı veya herhangi bir kopyasını veya uyarlamasını lisans hükümleri altında ihraç edemez veya yeniden ihraç edemezsiniz.

9. Diğer Hükümler

İşbu Sözleşme’ye konu olan YAZILIM’ın kullanımıyla ilgili olarak Brother veya herhangi bir üçüncü taraf lisansörün sunduğu herhangi bir hüküm ve koşulu ("İsteğe Bağlı Koşullar") kabul etmiş olmanız durumunda, söz konusu İsteğe Bağlı Şartlar işbu Sözleşme’de belirtilen hüküm ve koşullarla çeliştiği ölçüde, ve işbu Sözleşme’de uygulanabilir bir hükmün veya ilgili hiçbir hükmün bulunmadığı ölçüde her açıdan üstün tutulacaktır.