• |
Säkra dokument är lösenordsskyddade, och endast de som känner till lösenordet kan skriva ut dokumentet. Skrivaren kommer inte att skriva ut dokumentet när du skickar det till utskrift. För att du ska kunna skriva ut dokumentet måste du använda skrivarens kontrollpanel (och ange lösenordet) eller ansluta till skrivaren via en webbläsare. Säkra data raderas efter att de har skrivits ut en gång.
|
När buffringsområdet är fullt raderas de data som är äldst först. Detta sker automatiskt. Ordningsföljden för radering av data är inte kopplad till ordningsföljden för återutskrifterna.
Om du vill ta bort buffrade data kan du göra detta från skrivarens kontrollpanel eller i programmet för webbaserad hantering.

Obs
• |
De data som används vid återutskriften raderas när skrivaren stängs av.
|
• |
Mer information om inställningarna i skrivardrivrutinen finns i Enhetsval.
|