Använda LCD-menyn på kontrollpanelen

Kom ihåg följande grundläggande steg när du använder menyknapparna (+, -, OK och Back):
• 
Om inga åtgärder utförs på skrivarens kontrollpanel under 30 sekunder återgår LCD-displayen automatiskt till att visa Klar.
• 
Om du trycker på OK för att välja en inställning visas Accepterat på den andra raden på LCD-displayen. Därefter återgår LCD-displayen till den föregående menynivån.
• 
Om du trycker på Go för att välja en inställning visas Accepterat på den andra raden på LCD-displayen. Därefter återgår LCD-displayen till att vara klar för utskrift.
• 
Om du ändrar statusen eller en inställning och trycker på Back innan du trycker på OK så återgår LCD-displayen till den föregående menynivån utan att de ursprungliga inställningarna ändras.
• 
Siffror kan skrivas in på två sätt. Du kan trycka på + eller - för att räkna uppåt eller nedåt en siffra i taget, eller så kan du hålla ned + eller - för att räkna upp eller ned snabbare. Den siffra som blinkar är den du kan ändra.

Till exempel: Om du bara skriver ut ifrån fack 1 kan du ändra inställningen för Fackanvänd. till Endast fack 1 enligt nedan.

1
Tryck på någon av menyknapparna (+, -, OK eller Back) för att sätta skrivaren i offlineläge.
Klar
 
next
Välj Bsymbol.utriBsymbol.dtri eller OK
Maskininform.
2
Tryck på + eller - för att välja Pappersfack.
Välj Bsymbol.utriBsymbol.dtri eller OK
Pappersfack
3
Tryck på OK för att gå vidare till nästa menynivå.
Pappersfack
Fackanvänd.
4
Tryck på + eller - för att välja Endast fack 1.
Fackanvänd.
Endast fack 1
5
Tryck på OK eller Go.
Accepterat visas på andra raden på LCD-displayen.
Fackanvänd.
Accepterat