Bezpieczne drukowanie dokumentów z wykorzystaniem IPPS

Aby bezpiecznie drukować dokumenty przez Internet, możesz skorzystać z protokołu IPPS.
Informacja Informacja
• 
Komunikowanie się z wykorzystaniem protokołu IPPS nie zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do serwera wydruku.
• 
Protokół IPPS dostępny jest dla użytkowników systemów Windows® 2000/XP, Windows Vista™ i Windows Server® 2003.
Aby korzystać z protokołu IPPS, konieczne są następujące ustawienia drukarki.
• 
W drukarce muszą być zainstalowane certyfikat i klucz prywatny. Sposób instalacji certyfikatu i klucza prywatnego, patrz Tworzenie i instalowanie certyfikatu.
• 
Włączona musi być obsługa protokołu HTTPS. Sposób włączenia protokołu HTTPS, patrz Konfiguracja ustawień protokołu.
Podstawowe kroki drukowania z wykorzystaniem protokołu IPPS ą takie same jak w przypadku drukowania z wykorzystaniem protokołu IPP. W celu szczegółowych dalszych informacji, zobacz Drukowanie przez Internet w systemie Windows®.

Określanie innego adresu URL

Proszę zwrócić uwagę, że istnieje kilka możliwych elementów, które można wpisać w polu URL.
https://Common_Name/ipp
Jest to domyślny adres URL i zalecamy korzystanie z tego adresu. Proszę zauważyć, że opcja Więcej informacji nie wyświetli żadnych danych na temat drukarki.
https://Common_Name/ipp/port1
Wymagana zgodność z HP® Jetdirect®. Proszę zauważyć, że opcja Więcej informacji nie wyświetli żadnych danych na temat drukarki.
https:/Common_Name/
Informacja Informacja
 
Jeżeli zapomnisz adresu URL, możesz po prostu wpisać powyższy tekst (https://Common_Name/), a drukarka będzie nadal otrzymywała i przetwarzała dane.
Gdzie Common_Name to nazwa przypisana przez Ciebie certyfikatowi, taka jak adres IP, nazwa hosta lub nazwa domeny. Sposób przypisania Nazwy ogólnej do certyfikatu, patrz Tworzenie i instalowanie certyfikatu.
• 
Na przykład:
https://192.168.1.2/ (jeżeli Nazwa ogólna to adres IP drukarki)
https://BRNxxxxxx/ (jeżeli Nazwa ogólna to nazwa hosta drukarki)