Web alapú kezelés (webböngésző) használata a nyomtatószerver beállításainak módosítására

A nyomtatószerver beállításainak módosításához szabvány, HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) kompatibilis webböngésző használható.
Megjegyzés Megjegyzés
 
A Windows® rendszerben Microsoft Internet Explorer 6.0® (vagy újabb verzió) vagy Firefox® 1.0 (vagy újabb verzió), Macintosh® rendszerben Safari™ 1.0 használata javasolt. Ne feledkezzen el arról, hogy a böngészőben mindig engedélyezni kell a JavaScript és Cookie funkciókat. JavaScript használatához javasoljuk a Safari™ 1.2 vagy újabb verzióra frissítést. A webböngésző használatához ismernie kell a nyomtatószerver IP címét.
1
Írja be a http://printer_ip_address/ sort a webböngészőbe. (Ahol a Printer_ip_address a nyomtatószerver név IP címe.)
• 
Példa:
http://192.168.1.2/ (ha a nyomtató IP címe 192.168.1.2.)
Megjegyzés Megjegyzés
 
Ha módosította a hosts fájlt a számítógépén, vagy Tartománynév rendszert (DNS) használ, beírhatja a nyomtatószerver DNS nevét is. Mivel a nyomtatószerver a TCP/IP és NetBIOS rendszert támogatja, a nyomtatószerver NetBIOS nevét is megadhatja. A NetBIOS név a Nyomtatóbeállítások oldalon található. A kiosztott NetBIOS név a csomópontnév első 15 karaktere és alapértelmezésben a formátuma “BRNxxxxxx”, ahol “xxxxxx” az Ethernet cím utolsó hat számjegye.
2
Kattintson a Network Configuration gombra.
3
Adjon meg egy felhasználónevet és egy jelszót. A User Name (felhasználónév) admin, az alapértelmezett Password (jelszó) pedig access.
4
Kattintson az OK gombra.
5
Most megváltoztathatja a nyomtatószerver beállításait.