Kirjoitinohjaimen asennus

Sopimaton asetus Sopimaton asetus
 
ÄLÄ yritä peruuttaa mitään näyttöjä tämän asennuksen aikana.
 
Jos langattoman verkon asetukset epäonnistuvat ja näyttöön tulee virheilmoitus kirjoitinohjaimen asennuksen aikana, asennus päättyy. Jos näin tapahtuu, palaa vaiheeseen 1 ja määritä langaton verkkoyhteys uudestaan.
1
Kirjoitinohjaimen asennus käynnistyy. Kun lisenssisopimusikkuna avautuu, napsauta Kyllä, jos hyväksyt lisenssisopimuksen ehdot.
Näyttö
2
Valitse Normaali asennus ja napsauta sitten Seuraava.
Näyttö
3
Valitse Etsi verkosta laitteita ja valitse Brother-laite löytyneiden laitteiden luettelosta (suositus). tai anna kirjoittimen IP-osoite tai solmun nimi. Napsauta Seuraava.
Näyttö
Vinkki Vinkki
 
Ota yhteys järjestelmänvalvojaan, jos et tiedä kirjoittimen IP-osoitetta tai solmun nimeä.
4
Valitse oikea kirjoitin ja napsauta sitten Seuraava.
Näyttö
Vinkki Vinkki
 
Jos kirjoittimen ilmestyminen luetteloon kestää kauan (noin 1 minuutti), napsauta Päivitä.
5
Napsauta Valmis.
Näyttö
Vinkki Vinkki
• 
Jos haluat rekisteröidä laitteen Internetin kautta, valitse Suorita online-rekisteröinti -valintaruutu.
• 
Jos et halua asettaa kirjoitinta oletuskirjoittimeksi, poista Aseta oletuskirjoittimeksi -valintaruudun valinta.
• 
Ota tietokoneen palomuuriohjelma takaisin käyttöön.
OK!
 
Asennus on nyt valmis.