ARP használata az IP cím beállítására

Ha nem használ DHCP szervert és nem tudja a BRAdmin segédprogramokat alkalmazni, az ARP parancsot is használhatja. Az ARP parancs a Windows® rendszereken érhető el, ha a TCP/IP telepítve van, valamint a UNIX® rendszereken. Az arp használatához a következő parancsot gépelje be a parancssorba:
arp -s ipaddress ethernetaddress
ping ipaddress
Ahol az ethernetaddress a nyomtatószerver Ethernet címe (MAC címe) és az ipaddress a nyomtatószerver IP címe. Példa:

Windows® rendszerek

A Windows® rendszereken az Ethernet cím minden számjegye közé kötőjelet “-” kell tenni.
arp -s 192.168.1.2 00-80-77-31-01-07
ping 192.168.1.2

UNIX®/Linux rendszerek

A UNIX® és Linux rendszerek jellemzően kettőspontot követelnek “:” az Ethernet cím minden két számjegye között.
arp -s 192.168.1.2 00:80:77:31:01:07
ping 192.168.1.2
Megjegyzés Megjegyzés
 
Az arp -s parancs használatához ugyanazon az Ethernet szegmensen kell lenni - vagyis nem lehet router a nyomtatószerver és az operációs rendszer között.
Ha router van a kettő között, a BOOTP protokollt, vagy más, ebben a fejezetben leírt módszert használjon az IP cím megadására. Ha adminisztrátora úgy állította be a rendszert, hogy a BOOTP, DHCP vagy RARP protokoll segítségével adja meg az IP címet, a Brother nyomtatószerver ezen IP cím leosztó rendszerek bármelyikétől tudja fogadni az IP címet. Ilyen esetben nincs szükség az ARP parancs használatára. Az ARP parancs csak egyszer használható. Biztonsági okokból, ha egyszer sikeresen beállította a Brother nyomtatószerver IP címét az ARP parancs segítségével, nem használhatja újra az ARP parancsot a cím megváltoztatására. A nyomtatószerver minden ilyen kísérletet figyelmen kívül hagy. Ha ismét módosítani kívánja az IP címet, vagy Web Based Management (webböngésző) vagy a TELNET konzol (SET IP ADDRESS parancs) használatával teheti meg, vagy állítsa vissza a nyomtatószerver gyári beállításait (ezzel újra elérhetővé teszi az ARP parancsot).