Skannaa kuvaksi

Kun valitset Skannaa kuvaksi -toiminnon, asiakirja skannataan ja lähetetään suoraan verkkoon määritettyyn Macintosh®-tietokoneeseen. ControlCenter2 käynnistää nimetyn Macintosh®-tietokoneen oletusgrafiikkasovelluksen. Voit muuttaa Scan-näppäimen toiminta-asetuksia. (Katso Kuva (esimerkki: Apple® Preview).)
1
Aseta asiakirja tekstipuoli ylöspäin arkinsyöttölaitteeseen tai tekstipuoli alaspäin valotustasolle.
2
Paina Grafiikka (Scan).
3
Paina Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja valitse Skannaa kuvaksi.
Paina OK.
4
Valitse kohteena oleva Macintosh®-tietokone painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri.
Paina OK.
Jos näytössä näkyy kehotus antaa PIN-koodi, anna Macintosh®-tietokoneen 4-numeroinen PIN-koodi ohjauspaneeliin.
Paina OK.
5
Paina Mono Start tai Colour Start.
Laite aloittaa asiakirjan skannaamisen.
Vinkki Vinkki
• 
Skannaustyyppi riippuu Laitepainike-välilehdellä valituista asetuksista. Mono Start tai Colour Start ei muuta asetuksia.
• 
Jos haluat skannata väreissä, valitse ControlCenter2:n asetukset Laitepainike-välilehdellä skannaustyypiksi väri. Jos haluat skannata mustavalkoisena, valitse ControlCenter2:n asetukset Laitepainike-välilehdellä skannaustyypiksi Mustavalkoinen. (Katso Kuva (esimerkki: Apple® Preview).)