11 Internett-basert styring

Oversikt

En standard nettleser kan brukes til å styre maskinen ved hjelp av HTTP (Hyper Text Transfer Protocol). Du kan hente følgende informasjon om en maskin på nettverket ved å bruke nettleseren.
• 
Informasjon om skriverstatusen
• 
Du kan endre fakskonfigurasjonselementer, for eksempel hovedoppsett, hurtigvalgsinnstillinger og ekstern faks.
• 
Endre nettverksinnstillinger som TCP/IP-informasjon.
• 
Konfigurer Skann til FTP
• 
Informasjon om programvareversjon for maskinen og utskriftsserveren
• 
Informasjon om hvordan du endrer nettverks- og maskinkonfigurasjonen
Merk Merk
 
Vi anbefaler Microsoft Internet Explorer 6.0® (eller senere) eller Firefox® 1.0 (eller senere) for Windows® og Safari™ 1.0 (eller senere) for Macintosh®. Påse også at JavaScript og informasjonskapsler alltid er aktivert i alle nettlesere du bruker. Vi anbefaler at du oppgraderer til Safari™ 1.2 eller senere for å aktivere JavaScript. Hvis du bruker en annen nettleser må du kontrollere at den er kompatibel med HTTP 1.0 og HTTP 1.1.
Du må bruke TCP/IP-protokollen på nettverket og ha en gyldig IP-adresse for utskriftsserveren og datamaskinen.
Merk Merk
• 
For å lære hvordan du konfigurerer IP-adressen på din maskin, se Konfigurere din maskin for et nettverk.
• 
Du kan bruke en nettleser på de fleste datamaskinplattformene (for eksempel Macintosh® og UNIX®) til å opprette en tilkobling til maskinen og styre den.
• 
Du kan også bruke BRAdmin-programmene til å styre konfigurasjonen av skriveren og nettverket.