Kopio-toiminnon avulla voit käyttää tietokonetta ja sen tulostinta kopioiden tulostamiseen. Skannaa asiakirja laitteella ja tulosta kopiot käyttämällä laitteen tulostinohjaimen toimintoja. Voit myös ohjata tulostuksen mihin tahansa tietokoneeseen asennettuun tavalliseen tulostinohjaimeen, esimerkiksi verkkotulostimeen.
Voit määrittää omat asetukset kaikkiaan neljään painikkeeseen.
Kopio1-Kopio4 -painikkeet voidaan määrittää lisätoiminnoille kuten useampi sivu yhdelle tulostukseen.
Määritä ensin Kopio-painikkeiden käyttöä varten tulostinohjaimen asetukset. Napsauta painiketta hiiren oikealla painikkeella ja valitse ControlCenter-asetukset.
Anna nimi Anna nimi kopiointipainikkeelle -tekstikenttään (enintään 30 merkkiä) ja valitse Kopiointisuhde.
Valitse käytettävät Tarkkuus, Skannaustyyppi, Asiakirjan koko, Näytä skannerin käyttöliittymä, Kirkkaus ja Kontrasti -asetukset.
Aseta Kopio-painikkeen toiminta-asetusten määrittämisen lopuksi Tulostimen nimi. Napsauta Tulostusasetukset...-painiketta ja sitten Ominaisuudet...-painiketta nähdäksesi tulostinohjaimen asetukset.
Tulostinohjaimen valintaikkunassa voit valita tulostuksen lisäasetukset.

Vinkki
| Jokainen kopiointipainike on määritettävä, ennen kuin sitä voidaan käyttää. |