Konfigurere nettverksskanning

Hvis du bruker en annen maskin enn den som opprinnelig ble registrert til PC-en under installasjonen av MFL-Pro Suite (se Hurtigstartguide), følger du trinnene under:
1
For Windows® XP, klikker du Start-knappen, Kontrollpanel, Skrivere og annen maskinvare, deretter Skannere og kameraer (eller Kontrollpanel, Skannere og kameraer).
For Windows® 98/Me/2000, klikker du Start-knappen, Kontrollpanel, deretter Skannere og kameraer.
Skjermbilde
2
Høyreklikk på Skannerdriver-ikonet og velg Egenskaper.
Dialogboksen Egenskaper for nettverksskanner vises.
3
Klikk på kategorien Nettverksinnstillinger og velg riktig tilkoblingsmåte.
Skjermbilde
Angi adresse til din maskin
Angi IP-adressen til maskinen i IP adresse og klikk deretter på Bruk.
Angi nodenavnet til din maskin
(1)
Angi maskinens nodenavn i Nodenavn eller klikk på Bla gjennom og velg den aktuelle enheten du ønsker å bruke.
(2)
Klikk på Bruk.
Skjermbilde
4
Klikk på kategorien Skanne til knapp og tast inn datamaskinnavnet i feltet Navn som vises. Navnet vises i displayet på maskinen. Som standard vises navnet på din PC. Du kan skrive inn et hvilket som helst navn.
Skjermbilde
5
Hvis du ønsker å unngå å motta uønskede dokumenter, skal du angi en 4-sifret kode i feltet Pin-kode og Legg inn Pin-koden på nytt. For å sende data til en datamaskin som er beskyttet med et PIN-kode, blir du i displayet bedt om å taste inn PIN-koden før dokumentet kan bli skannet og sendt til maskinen. (Se Bruke skanntasten.)