Du kan skrive en logo eller tekst som et vannmerke i dokumentet. Du kan velge et av de forhåndslagde vannmerkene, eller du kan bruke en punktgrafikk- eller tekstfil som du selv har laget.
Merk av for Bruk vannmerke, og velg deretter ønsket vannmerke.
I bakgrunnen
Merk av for I bakgrunnen for å skrive ut vannmerkebildet i bakgrunnen på dokumentet. Hvis du ikke merker av for denne funksjonen, blir vannmerket skrevet ut oppå dokumentet.
I Kontur tekst (kun Windows® 2000/XP)
Merk av for I konturtekst hvis du bare vil skrive ut et omriss av vannmerket.
Skriv ut vannmerke
Du kan skrive ut vannmerket på følgende måter:
• | På alle sidene |
• | Bare på første side |
• | Fra andre side |
• | Tilpasset |
Vannmerke innstilling
Du kan endre vannmerkets størrelse og plassering på siden ved å velge vannmerke og klikke Rediger. Hvis du ønsker å sette inn et nytt vannmerke, må du klikke på Nytt-knappen, og deretter velge Tekst eller Punktgrafikk i Vannmerkestil.
• | Tittel Velge KONFIDENSIELT, KOPI eller KLADD som tittel, eller du kan skrive inn din egen tittel. |
• | Vannmerketekst Legg inn vannmerketeksten i boksen Tekst og velg Skrift, Størrelse, Farge og Stil. |
• | Vannmerkefil Tast inn navnet og plasseringen for punktgrafikkbildet i boksen Fil eller klikk på Bla gjennom for å søke etter filplasseringen. Du kan også angi skaleringsformat for bildet. |
• | Posisjon Bruk denne innstillingen hvis du ønsker å styre plasseringen av vannmerket på siden. |