Muistikorttien käyttö

Brother-laitteessa on neljä media-asemaa (korttipaikkaa), jotka sopivat seuraaville yleisesti käytetyille digitaalikamerakorteille: CompactFlash®-, Memory Stick®-, Memory Stick Pro™-, MultiMediaCard™-, SecureDigital™- tai xD-Picture Card™ -kortit.
Grafiikka
Grafiikka
CompactFlash®
Memory Stick®
Memory Stick Pro™
Grafiikka
Grafiikka
SecureDigital™
MultiMediaCard™
xD-Picture Card™
• 
miniSD™-kortteja voidaan käyttää miniSD™-sovittimen kanssa.
• 
Memory Stick Duo™ -korttia voidaan käyttää Memory Stick Duo™ -sovittimen avulla.
• 
Memory Stick Pro Duo™ -korttia voidaan käyttää Memory Stick Pro Duo™ -sovittimen avulla.
• 
Sovittimet eivät kuulu laitteen toimitukseen. Kysy sovittimia niitä myyvistä liikkeistä.
PhotoCapture Center™ -toiminnolla voit tulostaa digitaalivalokuvia digitaalisesta kamerasta laadukkaalla, valokuvatasoisella erottelutarkkuudella.
Aseta kortti tukevasti oikeaan korttipaikkaan.
Grafiikka
1.
CompactFlash®
2.
SecureDigital™ ja MultiMediaCard™
3.
Memory Stick® ja Memory Stick Pro™
4.
xD-Picture Card™
PhotoCapture -näppäin syttyy ja ilmaisee muistikortin tilan. Valo voi palaa, olla palamatta tai vilkkua. Katso seuraavasta taulukosta valon merkitykset.
Grafiikka
• 
Palaa
Muistikortti on asetettu oikein.
• 
Ei pala
Muistikorttia ei ole asetettu tai se on asetettu väärin.
• 
Vilkkuu
Korttipaikkaan asetettua muistikorttia luetaan tai sille kirjoitetaan.
Huomautus Huomautus
 
ÄLÄ IRROTA verkkojohtoa tai poista muistikorttia media-asemasta (korttipaikasta), kun laite lukee korttia tai kirjoittaa sille ( PhotoCapture -näppäimen merkkivalo vilkkuu). Muutoin tiedot saattavat kadota tai kortti vahingoittua.
Laite pystyy lukemaan vain yhtä muistikorttia kerrallaan, joten älä käytä muita kortteja samanaikaisesti.