9 Skannaus

Skannaus Macintosh®-tietokoneella

Brother-ohjelmisto sisältää TWAIN-skanneriohjaimen Macintoshia® varten. Macintosh® TWAIN -skanneriohjainta voi käyttää sellaisten sovellusten kanssa, jotka tukevat TWAIN-määrityksiä.
Vinkki Vinkki
 
Jos haluat skannata verkossa olevasta laitteesta, valitse verkon laite DeviceSelector (Laitteen valinta) -sovelluksesta, joka sijaitsee valikossa Macintosh HD/Kirjasto/Printers/Brother/Utilities, tai Malli ControlCenter2:n -ponnahdusvalikosta.

Skannerin käyttö

Käynnistä Macintoshin® TWAIN-yhteensopiva sovellus. Kun käytät Brother TWAIN -ohjainta ensimmäistä kertaa, aseta se oletusohjaimeksi valitsemalla Valitse lähde (tai muu nimi valikolle, jolla valitaan oletusohjain). Kun skannaat asiakirjoja, valitse Hae kuva tai Käynnistä. Näyttöön tulee skannerin asetusikkuna.
Näyttö
Vinkki Vinkki
 
Oletusohjaimen tai asiakirjan skannauksen valinnat saattavat olla erilaisia käytettävän ohjelman mukaan.