Configurarea parametrilor pentru recepţia în reţea folosind programul PC-FAX

Setările folosite pentru trimiterea faxurilor primite către calculator au fost configurate automat la instalarea MFL-Pro Suite (consultaţi Ghidul de Instalare Rapidă).
Dacă în timpul instalării MFL-Pro Suite utilizaţi un alt aparat decât cel înregistrat pe calculatorul dvs., urmaţi indicaţiile de mai jos.
1
În cutia de dialog PC-Fax RX Setup (Setare PC-Fax RX), faceţi clic pe butonulNetwork Settings (Setări de Reţea). Pe ecran este afişată cutia de dialog Network Settings (Setări de Reţea).
2
Trebuie să specificaţi adresa IP şi denumirea nodului aparatului dvs.
Ecran
Specify your machine by address (Specifică adresa maşinii tale)
Introduceţi adresa IP a aparatului în IP Address (Adresa IP).
Specify your machine by name (Specifică numele maşinii tale)
Introduceţi denumirea nodului aparatului în Node Name (Numele nodului), sau faceţi clic pe butonul Browse (Navigare) şi selectaţi corect din listă aparatul Brother pe care doriţi să îl utilizaţi.
Ecran
Specify your PC name (Specificaţi numele calculatorului dumneavoastră)
Puteţi specifica numele calculatorului care va fi afişat pe ecranul aparatului. Pentru a schimba numele, introduceţi noul nume în Display Your PC Name (Afişează Numele PC-ului Tău).