Използване на клавиша за сканиране

Можете да използвате Графика (Scan (Сканиране)) на контролния панел за сканиране на документи в текстообработващата програма, графичната програма или програмата за електронна поща, или папка на вашия компютър.
Преди да използвате клавиша Графика (Scan (Сканиране)) на контролния панел, трябва да инсталирате софтуерния набор Brother MFL-Pro и да свържете принтера към компютъра. Ако сте инсталирали MFL-Pro Suite от приложения компактдиск, значи са инсталирани правилните драйвери и софтуерът ControlCenter3 или ControlCenter2. Сканирането с Графика (Scan (Сканиране)) следва конфигурацията на раздел Бутон за настройки на устройството на ControlCenter3 или ControlCenter2. (Вижте СКАНИРАНЕ.) За подробности относно начина на конфигуриране на настройките за сканиране на бутоните ControlCenter3 или ControlCenter2 и на стартиране на приложение по ваш избор с помощта на Графика (Scan (Сканиране)), вижте Използване на ControlCenter3.

Сканиране към E-мейл

При избор на функцията „Сканиране към E-мейл (компютър)” документът се сканира и изпраща директно към целевия компютър в мрежата. ControlCenter3 или ControlCenter2 ще активират приложението за електронна поща по подразбиране на целевия компютър. Можете да сканирате и изпратите черно-бял или цветен документ от компютъра като прикрепен файл.
Можете да промените конфигурацията на сканирането. (За Windows® вижте Електронна поща. За Macintosh вижте СКАНИРАНЕ.)
1
Заредете документа.
2
Натиснете Графика (Scan (Сканиране)).
3
Натиснете Bsymbol.utri или Bsymbol.dtri, за да изберете Скан. към PC.
Натиснете OK (Ок).
4
Натиснете Bsymbol.utri или Bsymbol.dtri, за да изберете Е-поща.
Натиснете OK (Ок).
5
Натиснете Bsymbol.utri или Bsymbol.dtri, за да изберете желания целеви компютър за изпращане на документа по E-мейл.
Натиснете OK (Ок).
Ако дисплеят ви подскаже да въведете ПИН код, въведете 4 цифрения ПИН код на целевия компютър от контролния панел.
Натиснете OK (Ок).
Натиснете Mono Start (Черно-бяло Старт) или Colour Start (Цветно Старт).
Устройството стартира процеса на сканиране.
Забележка Забележка
Типът сканиране зависи от настройките в раздел DeviceButton, Mono Start (Черно-бяло Старт) или Colour Start (Цветно Старт) не променя настройките.
Ако искате сканираните данни да бъдат в цвят, изберете цветно в типа сканиране в раздел Бутон за настройки на устройството на конфигурация ControlCenter3 или ControlCenter2. Ако искате сканираните данни да бъдат в черно-бяло, изберете черно-бяло в типа сканиране в раздел Бутон за настройки на устройството на конфигурация ControlCenter3 или ControlCenter2.
Ако искате да промените размера на файла по подразбиране, изберете желаната от вас стойност, като преместите позиционната лента в раздел Бутон за настройки на устройството на конфигурация ControlCenter3 или ControlCenter2.