Много са заплахите в съвременния свят за вашата мрежа и за данните, които тя пренася. Вашето устройство Brother използва едни от най-новите протоколи за сигурност на мрежата и криптиране. Тези характеристики на мрежата могат да се интегрират в плана за цялостна защита на вашата мрежа за предпазване на данните и предотвратяване на неправомерен достъп до устройството. В тази глава се обясняват различните поддържани протоколи за сигурност и начините за тяхното конфигуриране.
Термини, свързани със сигурността
•
CО (Сертифициращ орган)
СО е структурна единица, която издава цифрови сертификати (по-специално сертификати Х.509) и отговаря за обвързването на данните в сертификата.
•
ЗПС (Заявка за подписване на сертификат)
ЗПС е съобщение, изпратено от кандидат до СО за кандидатстване за издаване на сертификат. ЗПС съдържа информация за кандидата, публичния ключ, създаден от кандидата, и цифровия подпис на кандидата.
•
Сертификат
Сертификатът е информацията, която обвързва публичен ключ със самоличност. Сертификатът може да се използва за удостоверяване, че публичен ключ принадлежи на определено лице. Форматът се определя от стандарта x.509.
•
Цифров подпис
Цифровият подпис е величина, изчислена с криптографски алгоритъм и прикрепена към обект от данни по такъв начин, че всеки получател на данните може да използва подписа за удостоверяване на произхода и истинността на данните.
•
Криптосистема с публичен ключ
Криптосистемата с публичен ключ е съвременен клон на криптографията, в който алгоритмите си служат с двойка ключове (публичен ключ и личен ключ) и използват различен компонент на двойката за различните стъпки на алгоритъма.
•
Криптосистема със споделен ключ
Криптосистемата със споделен ключ е клон на криптографията за алгоритми, в които се използва един и същ ключ за две различни стъпки на алгоритъма (като криптиране и декриптиране).