Skannaa tekstintunnistusohjelmaan muuntaa sivusta skannatun kuvan tiedot tekstiksi, jota voi muokata tekstinkäsittelyohjelmassa. Voit vaihtaa oletustekstinkäsittelysovelluksen.
Jos haluat määrittää Skannaa tekstintunnistusohjelmaan -toiminnon asetuksia, osoita painiketta ja pidä Ctrl-näppäintä painettuna ja valitse Ohjelmistopainike.
Vaihda tekstinkäsittelysovellus valitsemalla sopiva sovellus Kohdesovellus-ponnahdusvalikosta. Voit lisätä sovelluksen luetteloon osoittamalla Lisää-painiketta. Voit poistaa sovelluksen osoittamalla Poista-painiketta.
Jos haluat skannata ja rajata osan sivusta esiskannauksen jälkeen, rastita Näytä skannerin käyttöliittymä-ruutu.
Jos haluat skannata kaksipuolisen asiakirjan, valitse Kaksipuolinen skannaus ja valitse Pitkän reunan sidonta tai Lyhyen reunan sidonta. (ainoastaan MFC-9840CDW ja DCP-9045CDN)