4 Etäasetus
(ei koske DCP-malleja eikä malleja MFC-253CW, MFC-255CW, MFC-257CW ja MFC-295CN)

Etäasetus

Etäasetusohjelman avulla voidaan määrittää monet laitteen asetuksista Windows®-sovelluksesta. Kun avaat tämän sovelluksen, laitteessa olevat asetukset siirtyvät automaattisesti tietokoneellesi ja näkyvät sen näytössä. Jos muutat asetuksia, voit siirtää ne suoraan laitteeseen.
Napsauta Käynnistä-painiketta, valitse Kaikki ohjelmat, Brother, MFC-XXXX ja Etäasetusohjelma.
Näyttö
OK
Aloittaa tietojen siirron laitteeseen ja sulkee Etäasetusohjelman. Jos näyttöön tulee virheviesti, anna oikeat tiedot uudelleen ja napsauta OK.
Peruuta
Sulkee Etäasetusohjelman siirtämättä tietoja laitteeseen.
Käytä
Aloittaa tietojen siirron laitteeseen Etäasetusohjelmaa sulkematta.
Tulosta
Tulostaa valitut kohteet laitteella. Tiedot on siirrettävä laitteeseen ennen tulostamista. Siirrä uudet tiedot laitteeseen napsauttamalla Käytä ja napsauta sitten Tulosta.
Vienti
Tallentaa käytössä olevat asetukset tiedostoon.
Tuonti
Lukee asetukset tiedostosta.
Vinkki Vinkki
Vienti-painikkeella voit tallentaa Pikanumerot tai kaikki laitteen asetukset.
Jos tietokonetta suojaa palomuuri eikä Etäasetusohjelma ole käytettävissä, palomuuriasetukset on ehkä määritettävä siten, että tiedonsiirto sallitaan portin 137 kautta. Katso lisätietoja kohdasta Palomuuriasetukset (verkkokäyttäjät).
Jos käytössä on Windows®-palomuuri ja MFL-Pro Suite on asennettu CD-ROM-levyltä, tarvittavat palomuuriasetukset on jo tehty.