Verkkokäyttäjät (koskee malleja, joissa on mukana verkkotuki)

1
Aseta laitteeseen muistikortti tai USB-muistitikku.
2
Käynnistä mikä tahansa FTP-ohjelmisto tai selain, joka tukee FTP:tä
Selainohjelmisto luo yhteyden muistikorttiin tai USB-muistitikkuun käyttämällä FTP-protokollaa ja laitteen isäntänimeä verkossa. Anna osoite ftp://XXX.XXX.XXX.XXX (XXX.XXX.XXX.XXX on Brother-laitteesi IP-osoite) osoitekenttään.
Esiin tulee selainohjelma ja muistikortilla tai USB-muistitikulla olevien tiedostojen luettelo.
3
Osoita sen tiedoston nimeä, jonka haluat nähdä.
Vinkki Vinkki
Jos muistikortilla tai USB-muistitikulla olevan tiedoston nimessä on tiettyjä merkkejä tai symboleja, tiedoston käytössä saattaa olla ongelmia. Suosittelemme, että tiedostonimessä käytetään vain seuraavien merkkien yhdistelmiä.
1234567890
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
! # $ % & ‘ ( ) - , @ ^ _ ’ { } ˜
Kun poistat muistikortin tai USB-muistitikun, toimi seuraavasti, jotta muistikortti tai USB-muistitikku ei vahingoittuisi:
1
Sulje selain.
2
Poista muistikortti tai USB-muistitikku vasta sitten, kun Grafiikka (Photo Capture) -näppäin ei enää vilku.
HUOMAUTUS HUOMAUTUS
ÄLÄ poista muistikorttia tai USB-muistitikkua, kun Photo Capture vilkkuu, jotta kortti, USB-muistitikku tai kortille tallennetut tiedot eivät vahingoittuisi.
Jos poistat muistikortin tai USB-muistitikun Photo Capture -näppäimen vilkkuessa, Macintosh-tietokone on käynnistettävä välittömästi uudelleen, ennen kuin sama muistikortti tai USB-muistitikku asetetaan laitteeseen. Jos et käynnistä Macintosh-tietokonetta uudelleen, muistikortin tiedot saattavat tuhoutua.