Väčšina bezdrôtových sietí používa nejaký druh nastavení zabezpečenia. Tieto nastavenia zabezpečenia definujú overovanie (ako sa zariadenie identifikuje v sieti) a šifrovanie (ako sú údaje šifrované pri odosielaní v sieti). Ak tieto voľby nenastavíte správne pri konfigurácii bezdrôtového zariadenia Brother, zariadenie sa nebude môcť pripojiť k bezdrôtovej sieti. Preto je potrebné pri konfigurácii týchto volieb postupovať starostlivo. V informáciách uvedených nižšie sa dozviete, ktoré spôsoby overovania a šifrovania podporuje vaše bezdrôtové zariadenie Brother.
Spôsoby overovania
Tlačiareň Brother podporuje nasledovné spôsoby:
•
Otvorený systém
Bezdrôtové zariadenia sa môžu pripájať k sieti bez akéhokoľvek overovania.
•
Shared key (zdieľaný kľúč)
Všetky zariadenia, ktoré pristupujú k bezdrôtovej sieti, zdieľajú vopred určený tajný kľúč.
Bezdrôtové zariadenie Brother používa vopred definovaný kľúč WEP.
•
WPA-PSK/WPA2-PSK
Povolí zdieľaný kľúč WPA-PSK/WPA2-PSK (Wi-Fi Protected Access Pre-Shared Key), ktorý bezdrôtovému zariadeniu Brother umožňuje priradiť sa k prístupovým bodom pomocou protokolu TKIP pre spôsoby overenia WPA-PSK alebo AES pre WPA-PSK a WPA2-PSK (WPA-Personal).
•
LEAP
Protokol Cisco LEAP (Light Extensible Authentication Protocol) vyvinula spoločnosť Cisco Systems, Inc. Tento protokol používa na overenie uživateľské meno a heslo.
•
EAP-FAST
Protokol EAP-FAST (Extensible Authentication Protocol-Flexible Authentication via Secured Tunnel) vyvinula spoločnosť Cisco Systems, Inc. Na overenie používa uživateľské meno a heslo a naviac algoritmy symetrického kľúča na dosiahnutie procesu tunelovaného overenia.
Bezdrôtové zariadenie Brother podporuje nasledovné vnútorné overovania:
•
EAP-FAST/NONE
Overovanie EAP-FAST pre siete CCXv3.
•
EAP-FAST/MS-CHAPv2
Overovanie EAP-FAST pre siete CCXv4. Na vnútorný spôsob overovania používa protokol MS-CHAPv2.
•
EAP-FAST/GTC
Overovanie EAP-FAST pre siete CCXv4. Na vnútorný spôsob overovania používa protokol GTC.
Šifrovanie sa používa na zabezpečenie údajov odosielaných prostredníctvom bezdrôtovej siete. Bezdrôtové zariadenie Brother podporuje nasledujúce metódy šifrovania:
•
Žiadne
Nepoužíva sa žiadny spôsob šifrovania.
•
WEP
Pri použití protokolu WEP (Wired Equivalent Privacy) sú údaje odosielané a prijímané so zabezpečeným kľúčom.
•
TKIP
Protokol TKIP (Temporal Key Integrity Protocol) poskytuje kľúč pre každý paket kombinujúci kontrolu integrity správ a mechanizmus opätovného vytvárania kľúčov.
•
AES
AES (Advanced Encryption Standard) je silný šifrovací štandard schválený združením Wi-Fi®.
•
CKIP
Pôvodný protokol integrity kľúčov pre protokol LEAP od spoločnosti Cisco Systems, Inc.