Použití notifikačního e-mailu s ověřením uživatele

Chcete-li využívat funkci notifikačního e-mailu prostřednictvím zabezpečeného serveru SMTP vyžadujícího ověření uživatele, musíte použít metodu POP před SMTP nebo SMTP-AUTH. Tyto metody zabraňují přístupu neoprávněných uživatelů na poštovní server. Konfiguraci těchto nastavení lze provést pomocí nástrojů Web Based Management (webového prohlížeče), BRAdmin Professional a Web BRAdmin.
Poznámka Poznámka
Nastavení ověření POP3/SMTP musí být shodná s jedním z poštovních serverů. Než začnete funkci používat, obraťte se s dotazy ohledně konfigurace na správce sítě nebo na poskytovatele internetových služeb.
Konfigurace nastavení protokolu POP3/SMTP prostřednictvím aplikace Web Based Management (webového prohlížeče).
1
Spusťte webový prohlížeč.
2
Do prohlížeče zadejte „http://printer’s IP address/“ (kde „printer’s IP address“ je adresa IP nebo název uzlu tiskárny).
Například:
http://192.168.1.2/
Poznámka Poznámka
Pokud jste upravili soubor hosts na počítači nebo používáte systém DNS (Domain Name System), můžete rovněž zadat název DNS tiskového serveru.
Pokud používáte systém Windows®, můžete také zadat název NetBIOS tiskového serveru, protože tiskový server podporuje názvy TCP/IP a NetBIOS. Název NetBIOS je uveden v Přehledu konfigurace sítě. Informace o tisku Přehledu konfigurace sítě najdete v části Tisk přehledu konfigurace sítě. Přidělený název NetBIOS je tvořen prvními 15 znaky názvu uzlu a standardně má tvar „BRNxxxxxxxxxxxx“ pro kabelovou, případně „BRWxxxxxxxxxxxx“ pro bezdrátovou síť.
3
Klepněte na položku Network Configuration (Konfigurace sítě).
4
Zadejte uživatelské jméno a heslo. Výchozí uživatelské jméno je „admin“ a výchozí heslo je „access“.
5
Klepněte na tlačítko OK.
6
Klepněte na položku Configure Protocol (Konfigurace protokolu).
7
Přesvědčte se, že je položka POP3/SMTP nastavena na možnost Enable (Povolit) a potom klepněte na možnost Advanced Setting (Upřesňující nastavení) položky POP3/SMTP.
8
Na této stránce můžete konfigurovat nastavení POP3/SMTP.
Obrazovka
Poznámka Poznámka
Pomocí nástroje Web Based Management můžete také změnit číslo portu SMTP. To je užitečné, pokud váš poskytovatel internetových služeb (ISP) provozuje službu „Blokování odchozího portu 25 (OP25B)“. Změnou čísla portu SMTP na konkrétní číslo, které váš poskytovatel internetových služeb používá pro server SMTP (například port 587) můžete nadále odesílat e-maily pomocí serveru SMTP, který nyní používáte. Abyste povolili ověření serveru SMTP, budete také muset označit možnost SMTP-AUTH položky SMTP Server Authentication Method (Metoda ověřování serveru SMTP).
Můžete použít jak protokol POP před SMTP, tak i protokol SMTP-AUTH. Doporučujeme zvolit protokol SMTP-AUTH.
Pokud jako metodu ověření serveru SMTP zvolíte možnost POP před SMTP, budete muset nakonfigurovat nastavení protokolu POP3. Můžete použít také metodu APOP.
Další informace najdete v nápovědě nástroje Web Based Management.
Po dokončení konfigurace můžete také odesláním zkušebního e-mailu ověřit správnost nastavení e-mailu.
9
Po skončení konfigurace klepněte na tlačítko Submit (Odeslat). Objeví se dialogové okno konfigurace odeslání/přijetí zkušebního e-mailu.
10
Pokud chcete otestovat aktuální nastavení, postupujte podle pokynů na obrazovce.