Recepţionare/Vizualizare recepţionate

Software-ul de recepţie Brother PC-FAX permite vizualizarea şi stocarea pe calculator a documentelor fax. Este instalat în mod automat împreună cu MFL-Pro Suite.
Făcând clic pe butonul Receive (Primire), funcţia PC-FAX Receive este activată şi începe să primească date de fax de la aparatul Brother. Înainte de a utiliza funcţia PC-FAX Receive, este necesar să selectaţi opţiunea PC-FAX Receive din meniul panoului de control al aparatului Brother. (Consultaţi Activarea software-ului de recepţionare PC-FAX pe aparatul dumneavoastră.)
Pentru a configura aplicaţia software PC-FAX Receive, consultaţi Configurarea calculatorului.
Ecran
Când rulează aplicaţia software de recepţionare PC-FAX, puteţi deschide aplicaţia de vizualizare cu butonul View Received (Vizualizeaza Primire). (PaperPort™ 11SE)
Ecran
Notă Notă
De asemenea, puteţi să activaţi aplicaţia software de recepţionare PC-FAX din meniul Start. (Consultaţi Rularea aplicaţiei software Recepţionare mesaje PC-FAX pe PC-ul dvs..)