PC-FAX (vain MFC-mallit)

PC-FAX-toiminnolla voit lähettää ja vastaanottaa fakseja. Voit myös määritellä osoitekirjan ja muuttaa joitain laitteen yleisiä asetuksia.
Näiden painikkeiden avulla lähetetään ja vastaanotetaan fakseja Brotherin PC-FAX-sovelluksella.
Lähetä
Voit skannata asiakirjan kuvaksi ja lähettää sen automaattisesti faksina tietokoneelta Brotherin PC-FAX-ohjelmalla. (Katso PC-FAX-faksin lähettäminen .)
Vastaanota
Kun tätä painiketta napsautetaan, PC-FAX-vastaanotto-ohjelma käynnistyy ja tietokone vastaanottaa faksitietoja Brother-laitteelta. Kun PC-FAX-toiminto on käynnistetty, kuvake muuttuu Vastaanotettujen lukeminen-kuvakkeeksi. Sitä napsauttamalla voit avata sovelluksen, jossa näet vastaanotetut faksit. Ennen PC-FAX-vastaanottotoiminnon käyttöä Brother-laitteen ohjauspaneelin valikosta on valittava PC-FAX-vastaanotto. (Katso PC-FAX-vastaanotto.)
Osoitekirja
Avaa Brother PC-FAX -osoitekirjan. (Katso Brother-osoitekirja.)
Asetukset
Määritä PC-FAX-ohjelman lähetysasetukset. (Katso Lähetysasetukset.)
Vinkki Vinkki
PC-FAX-ohjelma tukee vain mustavalkoista faksausta.
Näyttö

Lähetä

Lähetä-painike skannaa asiakirjan ja lähettää kuvan automaattisesti faksina tietokoneelta Brother PC-FAX -ohjelmistoa käyttäen. (Katso PC-FAX-faksin lähettäminen .)
Jos haluat muuttaa Lähetä-asetuksia, napsauta hiiren oikealla painikkeella Lähetä-painiketta ja napsauta ControlCenter-asetukset. Voit muuttaa asetuksia Tarkkuus, Skannaustyyppi, Asiakirjan koko, Näytä skannerin käyttöliittymä, Kirkkaus ja Kontrasti.
Näyttö
Jos haluat skannata kaksipuolisen asiakirjan, valitse Kaksipuolinen skannaus ja valitse Pitkän reunan sidonta tai Lyhyen reunan sidonta. (Ei käytettävissä mallissa MFC-8480DN)