1 Tulostaminen

Vinkki Vinkki
Tässä luvussa esitetyt näytön kuvat on otettu Windows® XP -käyttöjärjestelmästä. Oman tietokoneesi näytöt saattavat poiketa näistä riippuen käyttöjärjestelmäversiosta.
Jos tietokonettasi suojaa palomuuri, eikä sillä voi tulostaa, sinun on ehkä määriteltävä palomuuriasetukset siten, että kommunikaatio portin numero 137 kautta on sallittu. (Katso Palomuuriasetukset (verkkokäyttäjät).)

Brother-tulostinohjaimen käyttö

Tulostinohjain muuntaa tietokonesovelluksen datan kirjoitinkomentokieltä tai sivunkuvauskieltä käyttäen muotoon, jonka tulostin ymmärtää.
Löydät oikeat ohjaimet laitteen mukana toimitetulta CD-ROM-levyltä. Asenna ohjaimet Pika-asennusoppaan ohjeiden mukaan. Uusimmat ohjaimet voi myös ladata Brother Solutions Centerin sivulta:
Windows® -tulostus
Brother-laitteen mukana toimitetulla CD-ROM-levyllä on tulostinohjaimet käyttöjärjestelmille Microsoft® Windows® 2000 Professional/XP/XP Professional x64 Edition/ Windows Vista®/Windows Server® 20031 /Windows Server® 20081. Voit asentaa ne asennusohjelman avulla helposti Windows® -käyttöjärjestelmääsi. Ohjaimet tukevat Brotherin ainutlaatuista pakkaustapaa, joka nopeuttaa tulostusta Windows®-sovelluksissa ja mahdollistaa eri tulostusasetusten, kuten taloudellisen tulostuksen ja oman paperikoon, käytön.
1
Windows Server® 2003 ja Windows Server® 2008 ovat käytettävissä vain verkkotulostuksessa.