Määritys SecureEasySetup™- tai AOSS™-ohjelmistoa tukevalla tukiasemalla

Mac OS® X 10.2.4 tai uudempi

 TÄRKEÄÄ
 
Jos olet määrittänyt laitteen langattoman verkon asetukset aiemmin, lähiverkon asetukset on palautettava tehdasasetuksiin, ennen kuin langattoman verkon asetukset voidaan määrittää uudestaan. Valitse Lähiverkko, Tehdasasetuks. painamalla Menu, Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja hyväksy muutos valitsemalla Kyllä. Laite käynnistyy uudelleen automaattisesti.
1
Käynnistä laite kytkemällä virtajohto.
Grafiikka
2
Käynnistä Macintosh®-tietokone.
3
Aseta mukana toimitettu CD-ROM-levy CD-ROM-asemaan.
4
Kaksoisosoita Utilities-symbolia ja sitten kohtaa Ohjattu langattoman laitteen asennus.
Näyttö
5
Tee seuraava valinta ja osoita Seuraava.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
6
Lue Tärkeä huomautus ja osoita Seuraava.
Näyttö
7
Vahvista näyttöön tuleva viesti ja osoita Seuraava.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
8
Katso tukiaseman mukana toimitetusta käyttöoppaasta ohjeet tukiaseman SecureEasySetup™- tai AOSS™-tilan asetusten määrittämiseen.
9
Aseta laite SecureEasySetup- tai AOSS™-tilaan.
Valitse Lähiverkko painamalla Menu, Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK. Valitse WLAN painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK. Valitse SecureEasySetup tai AOSS painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK.
Vinkki Vinkki
 
Jos nestekidenäytössä näkyy Yhteysvirhe (Yhteyt. ei saatu), yritä uudelleen.
10
Osoita Valmis.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
11
Asennus on valmis. Siirrä laite tukiaseman kantoalueelle.
Langattoman verkon asetukset ovat nyt valmiit. Jos haluat asentaa seuraavaksi ohjaimet ja laitteen käyttöön tarvittavat ohjelmistot, valitse CD-ROMin valikosta Start Here OS X.