Määritys SecureEasySetup™- tai AOSS™-ohjelmistoa tukevalla tukiasemalla

Windows® 2000/XP tai Windows Vista™

 TÄRKEÄÄ
 
Jos olet määrittänyt laitteen langattoman verkon asetukset aiemmin, lähiverkon asetukset on palautettava tehdasasetuksiin, ennen kuin langattoman verkon asetukset voidaan määrittää uudestaan. Valitse Lähiverkko, Tehdasasetuks. painamalla Menu, Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja hyväksy muutos valitsemalla Kyllä. Laite käynnistyy uudelleen automaattisesti.
1
Käynnistä laite kytkemällä virtajohto.
Grafiikka
2
Käynnistä tietokone.
Vinkki Vinkki
 
Jos käytössä on henkilökohtainen palomuuri, poista se tilapäisesti käytöstä ennen asennusta. Kun tulostaminen onnistuu asennuksen jälkeen, ota palomuuriohjelma uudestaan käyttöön.
3
Aseta mukana toimitettu CD-ROM-levy CD-ROM-asemaan. Jos näyttöön tulee mallinimi-ikkuna, valitse laitteesi. Jos näyttöön tulee kielenvalintaikkuna, valitse suomi.
4
CD-ROMin päävalikko tulee näkyviin. Napsauta Asenna muut ohjaimet/apuohjelmat.
Näyttö
Vinkki Vinkki
 
Jos tämä ikkuna ei tule näkyviin, suorita Brotherin CD-ROMin juurikansiossa oleva start.exe-ohjelma Windows® Resurssienhallinnan kautta.
5
Napsauta Ohjattu langattoman lähiverkon asennus.
Näyttö
6
Tee seuraava valinta ja napsauta Seuraava.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
7
Lue Tärkeä huomautus ja napsauta Seuraava.
Näyttö
8
Vahvista näyttöön tuleva viesti ja napsauta Seuraava.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
9
Katso tukiaseman mukana toimitetusta käyttöoppaasta ohjeet tukiaseman SecureEasySetup™- tai AOSS™-tilan asetusten määrittämiseen.
10
Aseta laite SecureEasySetup- tai AOSS™-tilaan.
Valitse Lähiverkko painamalla Menu, Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK. Valitse WLAN painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK. Valitse SecureEasySetup tai AOSS painamalla Bsymbol.utri tai Bsymbol.dtri ja paina OK.
Vinkki Vinkki
 
Jos nestekidenäytössä näkyy Yhteysvirhe (Yhteyt. ei saatu), yritä uudelleen.
11
Napsauta Valmis.
(SecureEasySetup™)
Näyttö
(AOSS™)
Näyttö
12
Asennus on valmis. Siirrä laite tukiaseman kantoalueelle.
Langattoman verkon asetukset ovat nyt valmiit. Jos haluat asentaa seuraavaksi ohjaimet ja laitteen käyttöön tarvittavat ohjelmistot, valitse CD-ROMin valikosta Asenna MFL-Pro Suite.