BRAdmin Professional 3 -apuohjelma (Windows®)

BRAdmin Professional 3 -apuohjelma on kehittyneempi apuohjelma, jolla hallitaan verkkoon kytkettyjä Brother-laitteita. Tämän apuohjelman avulla voidaan hakea Brother-laitteita verkosta sekä tarkastella laitteiden tiloja selkeälukuisesta resurssienhallintaa muistuttavasta ikkunasta, jonka värit muuttuvat kunkin laitteen tilojen mukaan. Voit määrittää verkko- ja laiteasetukset sekä päivittää laiteohjelmiston lähiverkossa olevan Windows®-tietokoneen avulla. BRAdmin Professional 3:n avulla voit myös pitää lokia verkossa olevien Brother-laitteiden toiminnoista ja viedä lokitiedot HTML-, CSV-, TXT- tai SQL-muodossa.
Vinkki Vinkki
Käytä BRAdmin Professional 3 -apuohjelman uusinta versiota, joka on ladattavissa osoitteesta http://solutions.brother.com/. Tämä apuohjelma on saatavana vain Windows®-käyttöjärjestelmiin.
Jos käytössä on palomuuri tai vakoiluohjelmien tai virusten torjuntaohjelmia, poista ne käytöstä väliaikaisesti. Kun olet varma, että skannaus onnistuu, määritä ohjelmiston asetukset ohjeiden mukaan.
Solmun nimi: Verkossa olevan Brother-laitteen solmun nimi näkyy BRAdmin Professional 3 -apuohjelmassa. Solmun oletusnimi on ”BRNxxxxxxxxxxxx” kiinteässä verkossa ja ”BRWxxxxxxxxxxxx” langattomassa verkossa. (”xxxxxxxxxxxx” on laitteesi MAC-osoite/Ethernet-osoite.)