Koti > Suojaus > SSL/TLS:n käyttö > Asiakirjojen SSL/TLS-suojattu tulostus > Asiakirjojen tulostus SSL/TLS-protokollalla
Asiakirjojen tulostus SSL/TLS-protokollalla
- Käynnistä WWW-selain.
- Kirjoita selaimen osoiteriville ”https://laitteen IP-osoite”.Esimerkki:
https://192.168.1.2

Jos käytät toimialueen nimijärjestelmää (Domain Name System, DNS) tai otat käyttöön NetBIOS-nimen, voit syöttää IP-osoitteen sijasta laitteen verkkonimen, kuten ”JaettuTulostin”.
- esim.
https://SharedPrinter
Jos otat käyttöön NetBIOS-nimen, voit käyttää myös solmun nimeä.
- esim.
https://brnxxxxxxxxxxxx
- Kirjoita tarvittaessa salasana Login (Sisäänkirjaus)-kenttään ja napsauta sitten Login (Sisäänkirjaus).
Tämän laitteen asetusten hallinnan oletussalasana sijaitsee akkukotelossa, ja siihen on merkitty ”Pwd”. - Siirry siirtymisvalikkoon ja napsauta sitten .
Aloita kohdasta
, jos siirtymisvalikkoa ei näy näytön vasemmalla puolella. - Varmista, että IPP-valintaruutu on valittuna.

Jos IPP-valintaruutu ei ole valittuna, valitse IPP-valintaruutu ja napsauta Submit (Lähetä).
Aktivoi määritykset käynnistämällä laite uudelleen.
Kun laite käynnistyy uudelleen, palaa laitteen verkkosivulla, kirjoita salasana, mene siirtymisvalikkoon ja napsauta sitten .
- Napsauta HTTP Server Settings (HTTP-palvelinasetukset).
- Valitse HTTPS(Port 443) -valintaruutu IPP-alueella ja napsauta Submit (Lähetä).
- Aktivoi määritykset käynnistämällä laite uudelleen.



