Koti > Tarrojen luominen ja tulostaminen käyttäen tietokonetta > Tarra-asettelujen luonti tietokoneella > Vinkkejä parempien tulostustulosten saamiseksi P-touch Editoria käytettäessä
Vinkkejä parempien tulostustulosten saamiseksi P-touch Editoria käytettäessä
Fontin vaihto
Kun luot tarramallia P-touch Editorissa ja käytät fonttia, jota tulostin ei tue, tulostin korvaa sen yhdellä sen valmiista fonteista, jolloin tulostustulos on erilainen kuin P-touch Editorissa näkyvä tarran kuva.
Voit estää fontin korvaamisen valitsemalla tulostimeen jo asennetun fontin tai siirtämällä käytettävän fontin tulostimeen.
Lisätietoja fonttien siirtämisestä on mallisi Usein kysytyt kysymykset ja vianmääritys -sivulla osoitteessa support.brother.com.
Muut tekijät
On myös muita tekijöitä, jotka voivat saada tulostustulokset poikkeamaan P-touch Editorissa näkyvästä tarran kuvasta. Lisätietoja on mallisi Usein kysytyt kysymykset ja vianmääritys-sivulla sivustossa support.brother.com.